Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ اسفند ۳, چهارشنبه

بنابر اسناد ویکی لیکس کارل بیلد مخبر سرویسهای مخفی ایالات متحده آمریکا میباشد


بنابر اسنادی که بدست ویکیلیکس افتاده است کارل بیلد وزیر خارجه سوئد از سال 1973 تا کنون مخبر دستگاه های مخفی  و سرویسهای مخفی ایالات متحده آمریکا بوده است و هم اکنون مخبر سرویسهای مخفی آمریکا میباشند  . در این باره 

ویکی لیکس، کارل بیلدت را تهدیدکرده است که اطلاعات بیشتری در دست دارند و میتوانند در اختیار افکار عمومی قرار میدهند .

در این راستا  کارل بیلد اطلاعات محرمانه غیر قانونی دیپلماتیکی  را در اختیار سرویسهای مخفی ایالات متحده آمریکا قرار داده است وزیر خارجه سوئدکارل بیلدتخبرچینایالات متحده میباشد به نابر اسناد محرمانه ویکی لیکس  
سازمان ویکی لیکس تهدیدکرده است که گزارشی را منتشرخواهدکرد که نشان می دهد کارل بیلدت، وزیرامورخارجه ی سوئد از سال 1973 به این سو، با آمریکا همکاری های اطلاعاتی داشته است. روزنامه ی اکسپرسن که این خبررامنتشرکرده، نوشته است که به یک منبع داخلی ویکی لیکس دست یافته که درآن انجام اقداماتی درصورت تحویل ژولیان آسانژ، بنیان گذار ویکی لیکس ازسوی بریتانیا به سوئد، طرح شده است. اکسپرسن نوشته است که ویکی لیکس به اطلاعات محرمانه ی زیادی درمورد سوئد دست یافته و می خواهد که برای بازداشتن دولت سوئد از انتقال ژولیان آسانژ به آمریکا، آنها را افشاکند.  در همان گزارش محرمانه آمده است بنابر در خواست ایالات متحده آمریکا کارل بیلد همیشه از سیاست ترکیه حمایت به عمل آورده است در باره نقض حقوق بشر  در ترکیه چشم پوشی نموده است و در رایزنیهایش در اتحادیه اروپا از وزیران این اتحادیه دعوت نموده است شرط برای پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا بردارند و بدون هیچ پیش شرطی ترکیه عضو اتحادیه اروپا بشود..
کارل بیلدت درپاسخ به تهدید ویکی لیکس، دروبلاگ خود نوشته است که منتظر انتشار این گزارش است.
بنابر اسنادی دیگر کارل بیلد اطلاعات محرمانه در باره احزاب و گروه های چپ سوئدی نیز در اختیار آمریکا قرار داد است 
برای مطالعه این خبر با زبان سوئدی بر روی این لینک کلیک کنید که در زیر مشاده میکنید.
/////////////////////////////////////////

سخنگوی کاخ سفید: آمریکا مخالفان اسد را مسلح می کند

العربیه: در حالی که کشتار وحشیانه مخالفان سوری توسط رژیم اسد با شتاب بیشتری ادامه دارد، ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه تاکید کرد اگر اسد به راه حل های سیاسی پاسخ ندهد این کشور راه های کمک تسلیحاتی به مخالفان را باز خواهد کرد.

جی کارنی ، سخنگوی کاخ سفید هشدار داد چنانچه بحران سوریه به بیش از حد انتظار ادامه یابد و رژیم اسد به راه حل های سیاسی پاسخ ندهد آمریکا به " اقدام مناسب " برای پایان دادن به بحران روی خواهد آورد.
وی افزود به نظر می رسد رژیم اسد هیچگونه آمادگی برای یافتن راه حل سیاسی جهت پایان دادن به بحران ندارد.
سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اولویت دادن آمریکا به راه حل سیاسی گفت : " هنوز بر این باوریم که سوریه به راه حل سیاسی نیازمند است و نمی خواهیم دست به اقدامی بزنیم که به راه حل نظامی منجر شود زیرا در این صورت این کشور به جاهای خطرناکی کشیده خواهد شد اما با این حال اگر رژیم اسد به راه حل های سیاسی پاسخ ندهد جامعه بین المللی به انتظار اسد نخواهد نشست و دست به اقدامات لازم خواهد زد."
در همین حال ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری گفت: " گزینه مسلح کردن مخالفان رژیم بشارهنوز برروی میز مطرح است."
نولاند همچنین افزود " ما به راه حل سیاسی به عنوان بهترین راه حل اعتقاد داریم و بر این باوریم که نظامی کردن بحران در سوریه منطقی نیست."
او گفت : " ما با افزایش خشونت مخالفیم اما اگر نتوانیم با فشارهای سیاسی اسد را متقاعد کنیم که به راه حل های سیاسی پاسخ دهد آن موقع به راه حل های دیگری روی خواهیم آورد."

گفتنی است ایالات متحده آمریکا ، پیشنهاد آتش بس موقت بین مخالفان و ارتش سوریه که توسط برخی محافل حقوقی جهت رساندن کمک های انسانی به مناطق بحرانی سوریه مطرح شده بود حمایت کرده و آن را تایید کرد.
//////////////////////

رها شدن دو نوزاد در یکی از بیمارستان های سنندج

آژانس خبری موکریان 
سرویس اجتماعی

رئیس بیمارستان بعثت سنندج گفت: دو نوزاد در بیمارستان بعثت سنندج رها شده اند که دلیل آن اعتیاد والدینشان بوده است.
به گزارش آژانس خبری موکریان و به نقل از منابع آگاه در منطقه ، دکتر "بابک قطبی" رئیس مرکز آموزشی درمانی بعثت سنندج افزود: طی چند هفته گذشته 2 نوزاد تازه متولد شده توسط والدین آنها در این بیمارستان رها شده اند.
قطبی اظهار داشت: این چندمین بار است که در بیمارستان با چنین مواردی روبرو می شویم که والدین به دلیل های مختلفی بعد از تولد فرزندانشان، آنها را رها کرده و از سرپرستی و تحویل گرفتن کودک تازه متولد شده سر باز می زنند.
قطبی با بیان اینکه عواملی چون اعتیاد والدین، فقر، جنسیت فرزند و فرزند نامشروع از دلیل هایی هستند که نوزادان در بیمارستان رها می شوند افزود: 2 نوزادی که هم اکنون در بیمارستان بعثت سنندج رها شده اند به علت اعتیاد و فقر والدین آنها بوده که در این راستا اعتیاد آنها در این ارتباط مؤثر بوده است.
/////////////////
Två journalister döda Två utländska journalister har dödats och tre skadats i en granatattack mot den syriska staden Homs, säger aktivister.

خبرنگار زن آمریکايی در بمباران شهر حمص کشته شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت، فعالان سوری می گویند دو خبرنگار غربی روز چهارشنبه در اثر بمباران ساختمانی در شهر حمص که خبرنگاران خارجی در آن پناه گرفته بودند، کشته شدند.

این ساختمان در منطقه باباعمر شهر حمص صبح امروز هدف حمله توپخانه ای قرار گرفت که در اثر آن چند خبرنگار خارجی دیگر نیز مجروح شدند.
به گزارش تلویزیون جهانی بی بی سی، دو خبرنگار غربی که امروز چهارشنبه در شهر حمص جان خود را از دست دادند، مری کلوین (آمریکايی) و رمی اتلیک (عکاس خبرنگار فرانسوی) هستند.
مری کلوین، خبرنگار زن آمریکايی شب گذشته در آخرین گزارش خود از حمص گقته بود که نیروهای نظامی وفادار به بشار اسد بطور بیرحمانه مناطق مسکونی را گلوله باران می کنند.
ماه گذشته نیز در اثر حمله خمپاره ای از سوی نیروهای بشار اسد در شهر حمص، یک خبرنگار دیگر فرانسوی کشته شده بود.

همزمان دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که از زمان شروع اعتراضات سوریه در ماه مارس سال گذشته تا کنون بیش از 7600 نفر در این کشور جان خود را از دست داده اند.
//////////////////

تهدید موشکی پوتین علیه غرب و ترکیهخبرگزاری فارس: نخست وزیر روسیه که بار دیگر خود را آماده تصدی پست ریاست جمهوری این کشور می‌کند، در یکی از مقاله‌های خود به مردم روسیه قول داد پاسخی موثر و متقابل به سپر موشکی آمریکا و ناتو که بخشی از آن در خاک ترکیه مستقر شده، بدهد.
"ولادیمیر پوتین"، نخست وزیر روسیه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در کشورش و در چارچوب برنامه‌های انتخاباتی خود با انتقاد شدید از سپر موشکی آمریکا و ناتو که بخشی از آن در خاک ترکیه مستقر شده، تاکید کرد که طی ده سال آتی روسیه ۷۷۰ میلیارد دلار صرف نیروهای مسلح این کشور و بهسازی سلاح‌ها و تجهیزات ارتش می‌کند.
پوتین با انتشار مقاله‌ای مفصل در روزنامه روسیسکایا که همزمان با بازدید وی از تاسیسات تولید هواپیماهای جنگنده در شرق روسیه منتشر شد، گفت که برای حفظ روسیه از قدرت‌های خارجی که در تلاش برای ایجاد درگیری در اطراف مرزهای روسیه هستند، باید ارتشی قوی داشته باشند.
وی در این مقاله تاکید کرد که تصمیم مدرن‌سازی نیروهای مسلح روسیه را صرفا برای مقابله با تهدیدات خارجی اتخاذ کرده و در همین راستا با اشاره به استقرار سیستم راداری سپر موشکی آمریکا و ناتو در خاک ترکیه گفت که روسیه باید در برابر این سیستم تدابیر لازم را اتخاذ کرده و سیستم‌های دفاع هوایی و فضایی خود را در کنار سلاح‌های استراتژیک هسته‌ای این کشور توسعه دهد.
پوتین در بخش دیگری از این مقاله به مردم روسیه قول داد علاوه بر این مسئله، تعداد هواپیماهای جنگی روسیه را ششصد فروند و زیردریایی‌های استراتژیک را نیز ۲۸ عدد افزایش دهد.

کارشناسان مسائل منطقه اظهارات نخست وزیر روسیه در زمینه سپر موشکی ناتو و تصمیم مسکو برای اقدام متقابل را هشداری به ترکیه و زهرچشم گرفتن از آنکارا ارزیابی کردند.
//////////////////

اهود باراک در پاسخ به آمریکا:

"اسرائیل تنها بر اساس منافع خود تصمیم می گیرد و عمل می کند"

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-  آقای اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل در اورشلیم گفت: «در رابطه با احتمال حمله نظامی اسرائیل به تأسیسات اتمی رژیم ایران، این کشور تنها بر پایه منافع ملی خود عمل خواهد کرد». او این سخنان را پس از دیداری دو ساعته با آقای تام دانیلون بیان کرد.
وزیر دفاع اسرائیل افزود: هر کشور مستقلی که بر پایه منافع ملی خود عمل می کند، اقداماتش نیز باید بر همین اساس سامان داده شود. او گفت: «روابط اسرائیل و ایالات متحده، مناسبات دو دولت مستقل است و هر یک از این دو کشور در نهایت مسئول اقدامات خود هستند».
//////////////

دو ناو ایرانی سوریه را ترک کردند

تجهیزات و نفرات را پیاده کرده بودند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل-  دو رزمناو ایرانی که در روزها گذشته در بندر طرطوس سوریه پهلو گرفته بودند، بامداد امروز با ترک سواحل آن کشور و گذر از کانال سوئز، به سمت ایران بازگشتند.
تحلیلگران گفتند فرستادن این ناوچه های جنگی ایرانی به سوریه، علاوه بر آنکه قدرتنمایی جمهوری اسلامی بود، این پیام را نیز در خود داشت که حکومت ایران همچنان به حمایت از بشار اسد ادامه می دهد.
در گزارش های پیشین آمده بود که این رزمناوها در روزهای اخیر با استفاده از تجهیزات الکترونیکی خود، در مکالمات نیروهای اپوزیسیون سوری اخلال ایجاد می کردند.

کشتی جنگی رژیم - آرشيو

ماموريت دو کشتی جنگی رژيم، اخلال در ارتباطات نيروی اپوزيسيون سوريه
مخالفان سوری گفتند: ورود دو کشتی جنگی رژيم ايران به ساحل سوريه با هدف انداختن پارازيت بر روی ارتباطات نيروهای اپوزيسيون صورت گرفته است. زيرا پس از ورود اين دو کشتی ارتباطات قطع شده و در مناطق إدلب و اللاذقيه پارازيت انداخته می شود. گفته می شود اپوزيسيون سوری از دولت مصر به دليل اجازه دادن به دو کشتی جنگی رژيم ايران برای عبور از کانال سوئز خشمگن است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر