Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ اسفند ۴, پنجشنبه

بلاتکلیفی 2 معلم کُرد پس از یک‌ماه بازداشت

 بلاتکلیفی 2 معلم کُرد پس از یک‌ماه بازداشت فشار بر  فعالین مدنی کرد ادامه دارد توسط رژیم جنون آخوندی

کُردپا: یک ماه از بازداشت 2 شهروند مریوانی گذشته، اما آنها همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، مظفر و رزگار شریفی که هر دو عضو یک خانواده و برادر می‌باشند، یک ماه قبل توسط نیروهای امنیتی اداره‌ی اطلاعات حکومت اسلامی ایران بازداشت و تا کنون در زندان به سر می‌برند.
مظفر و رزگار شریفی هر دو معلم و از اهالی روستای لنج‌آباد از توابع مریوان می‌باشند.
در همین ارتباط یک ماه پیش نیز یکی دیگر از اهالی این روستا به نام آرام فرجی توسط نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بود که با تودیع وثیقه 10 میلیون تومانی از زندان آزاد گردید.
آرام فرجی دانشجوی دانشگاه پیام نور مریوان می‌باشد.
//////////////////////////

 دهها کشته و زخمی در انفجارهای امروز عراق

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد، امروز در یک رشته حملات افراد مسلح و بمبگذاری در مناطق مختلف عراق بویژه در بغداد دستکم سی و دو نفر کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.

به گفته منابع وزارت کشور عراق، بیش از سیزده بمب در مناطق مختلف بغداد و استانهای صلاح الدین، بابل، کرکوک، دیاله و موصل منفجر شده است.
نکته قابل توجه آن است که این انفجارها در مناطق شیعه، سنی، کرد و ترکمن نشین منفجر شده است.
این انفجارها در حالی رخ داد که دولت عراق آمادگی کامل خود را برای برگزاری نشست آتی سران اتحادیه عرب در بغداد اعلام کرده است.
بررسی اوضاع بحرانی سوریه از مهمترین مسایل مورد بحث در نشست سران اتحادیه عرب خواهد بود که قرار است اواخر ماه مارس در بغداد برگزار شود.
پیش تر برخی منابع عراقی خبر داده بودند که از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه برای شرکت در این نشست دعوت نخواهد شد.
به نظر میرسد هدف از بمبگذاریهای امروز عراق این است که کشورهای عربی را از هرگونه مشارکت در نشست آتی اتحادیه عرب در بغداد منع کنند.

///////////////////////////////

 تأیید حکم سه سال زندان فعال حقوق زنان و وبلاگ نویس

خانه حقوق بشر ایران: حکم سه سال زندان مریم قربانی‌فر فعال حقوق زنان عینا در دادگاه تجدید نظر استان تهران تأیید شده است.

مریم قربانی‌فر فعال حقوق زنان و وبلاگ‌نویس از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به سه سال زندان محکوم شده بود که این حکم طبق ابلاغیه‌ای که امروز به دست وکیل وی رسیده است در دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا به تأیید رسیده است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» اتهامات وی «اقدام علیه امنیت ملی» و «اجتماعی و تبانی علیه نظام» بوده و حکم سه سال زندان وی بر این اساس صادر شده بود.
دادگاه مریم قربانی‌فر در تاریخ شش شهریور ماه ۱۳۹۰ برگزار شده بود.
مریم قربانی‌فر در تاریخ شانزدهم اسفند ماه ۱۳۸۹ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی تا تاریخ هشت فروردین ماه ۱۳۹۰ در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت بازجویی قرار داشته و سپس با تودیع وثیقه‌ از زندان آزاد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر