Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ بهمن ۲۲, یکشنبه

نیروهای رژیم ایران 3 کولبر کُرد را از پرتگاهی پائین انداختند


نیروهای رژیم ایران 3 کولبر کُرد را از پرتگاهی پائین انداختند
بنا به گزارش‌هایی که به دست خبرگزاری فرات رسیده, نیروهای رژیم ایران به شماری از کولبران کرد حمله کرده و پس از 
تلف نمودن 77 رأس اسب, دست‌های 3 کولبر جوان کرد را دست‌‌بند زده و از پرتگاهی به پائین می‌اندازند.

یک منبع محلی از سردشت به خبرگزاری فرات گفت, روز چهارشنبه گذشته 6 فوریه شماری از نیروهای رژیم ایران در منطقه «شهاب‌الدین» شهرستان بانه شرق کردستان و مرز جنوب کردستان, به شماری از کولبران کرد حمله کرده و پس از تلف نمودن 77 رأس اسب باری, دست‌های 3 کولبر جوان به نام‌های «رزگار کمال» 18 ساله و دو برادر به نام‌های «حسین محمد چاوشین» 16 ساله و «هوشیار محمد چاوشین» 20 ساله را دست‌بند زده می‌زنند.
همان منبع اعلام کرد که نیروهای رژیم پس از مدت کمی از بازداشت بازداشت آن کولبران, دست و پاهای آن  جوانان را بسته و از یک صخره به پائین می‌اندازند که پس از گذشت سه روز از واقعه امروز 9 فوریه روستائیان منطقه پیکرهای آن کولبران را یافته و منتقلشان می‌کنند.
این منبع محلی می‌گوید روستائیان گفته‌اند پیکرهای آن کولبران جوان را درحالی یافته‌اند که دست‌و پاهایشان بسته شده بود.
شایان ذکر است که همان منبع اشاره کرد که نیروهای رژیم همه بارهای کولبران را ضبط کرده و مقادیر زیادی از بارها را سوزانده و رفته‌اند.
http://fa.firatajans.com
------------------------
جزئیات بیشتر در مورد قتل سه کولبر کرد در مرزهای شرق کردستان
خبرگزاری فرات جزئیات بیشتری در خصوص حمله نیروهای رژیم ایران به کولبران کرد و قتل سه کولبر جوان منتشر می‌کند.
بنا به گزارش‌هایی که به دست خبرگزاری فرات رسیده, نیروهای رژیم ایران به شماری از کولبران کرد حمله کرده و پس از تلف نمودن 77 رأس اسب, دست‌های 3 کولبر جوان کرد را دست‌‌بند زده و از پرتگاهی به پائین می‌اندازند.
بنا به گزارش‌های رسیده, نیروهای رژیم ایران پس از تلف نمودن دهها رأس اسب, سوزاندن بارها و کالاهای کولبران, به تعقیب 4 تن از آنها دست می‌زنند که در نتیجه آن دو برادر به نام ‌های «حسین رستم‌نژاد» 16 ساله و «هوشیار رستم‌نژاد» 20 ساله فرزند «محمد چاوشین» همراه با جوانی دیگر به نام «رزگار کمال کتانی» 18 ساله توسط آن نیروهای دستگیر شده و پس از بستن دست‌ها و پاهایشان آنها را به کوه «سورکیو» می‌مبرند که درنزدیکی محل واقعه است.
کولبر چهارم هم که «علی مام‌نادر» نام دارد از دست آن نیروهای نجات می‌یابد و به طرف محلی مین‌گذاری شده می‌رود تا از کشتن رهایی یابد, اما بر اثر انفجار مین یک پایش را از دست می‌دهد.
نیروهای رژیم دست‌ها و پاهای «حسین و هوشیار رستم‌نژاد و رزگار کمال کتانی» را بسته و در کوه سورکیو از صخره‌ای پائین می‌اندازند. «علی مام‌نادر» هم تحت نظارت شدید نیروهای رژیم به بیمارستان منتقل می‌شود. پس از سه روز از این حادثه هم, روستائیان دامنه کوه سورکیو هم به دنبال پیکرهای آن سه جوان می‌گردند. وقتی که پیکر آن کولبران را می‌یابند, مشاهده می‌کنند که هنوز دست و پاهایشان بسته است و آنها را به روستا منتقل می‌کنند.
گفته می‌شود که هر سه جوان کولبری که قتل‌عام شده و «علی مام‌نادر» که زخمی شده, اهل منطقه‌ای از توابع شهر مهاباد هستند.
گفتنی است که نیروهای رژیم ایران کالاهای کاروان کولبران را به چپاول برده و آنچه باقی مانده هم ضایع گردانده شده و لاشه اسب‌های تلف شده هم در آن محل دست‌نخورده باقی مانده.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر