Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ بهمن ۲۶, پنجشنبه

خودکشی در زندان فردی که مامور موساد معرفی گردید، همچنان ماجرا آفرین است


خودکشی در زندان فردی که مامور موساد معرفی گردید، همچنان ماجرا آفرین است
http://www.radis.org/
ماجرای یک جوان دو تابعیتی استرالیایی و اسرائیلی که در سال 2008 در زندان اسرائیل خودکشی کرد همچنان د ر هاله ای از ابهام قرار دارد و بسیاری از  رسانه ها و روزنامه ها در اسرائیل و سراسر جهان آن را به تفصیل انتشار داده اند.

این جوان زندانی بن ژیگیر نام داشته ولی در زندان اسرائیل نام مستعار به او داده بودند تا هویتش همچنان محرمانه بماند..

یک روزنامه استرالیایی امروز به نقل از منابع امنیتی کشورش نوشت: بن زیگیر که مأمور "موساد" (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) بوده قصد داشته مطالبی را در مورد فعالیت های "موساد" فاش سازد ولی نتوانسته چنین فرصتی را به دست بیآورد و دستگیر و زندانی شده است.
 
اقدام اسرائیل در زندانی ساختن فردی با پنهان کردن هویت او جنبه کاملا قانونی دارد
مقامات اسرائیلی مسأله زیگیر را یک موضوع بسیار حساس امنیتی می دانند و حاضر نیستند جزییات بیشتری را در مورد او انتشار دهند. این مقامات می گویند: زندانی کردن این فرد با نام مستعار به علت حساسیت مسأله، یک اقدام کاملاً قانونی بوده و اجازه آن پیشتر از مقامات قوه قضاییه و دادگاه گرفته شده بود.

آن ها می گویند:" این واقعیت نیز که وازرت خارجه استرالیا و دولت آن کشور  و خانواده شخص زندانی شده اعتراضی به این امر نکرده بودند نشان می دهد که همه آن ها از حساسیت مسأله آگاه بوده و به دولت اسرائیل حق داده بودند، مسأله بازداشت را کاملاً محرمانه نگاه دارد.
 
وزیر دفاع اسرائیل رهسپار واشنگتن شد تا تفاهم نامه های مهمی را با آمریکا امضا کند

وزیر دفاع اسرائیل آقای اهود باراک به منظور انجام یک دیدار هشت روزه و امضای نهائی تفاهم نامه های محرمانه به دست آمده با دولت ایالات متحده  رهسپار واشنگتن شد. با امضای این تفاهم نامه ها، وزیر دفاع جدید ایالات متحده چاک هیگل (اگر نهایتاً به این سمت گزیده شود) موظف خواهد بود آن را ها اجرا کند و از جمله برای ساخت شمار بیشتری از سیستم های دفاع ضد موشکی "گنبد آهنین" به اسرائیل کمک مالی بیشتری کند.
 
سناتورهای جمهوریخواه وزیر دفاع پیشنهادی را به گرفتن رشوه از حماس متهم ساختند
علیرغم موافقت کمیته نیروهای مسلح ایالات متحده در سنای آمریکا، دو سناتور آمریکایی که با انتصاب چاک هیگل به پست وزیر دفاع در کشور خود مخالفند، مجلس سنا را مجبور کردند رأی گیری درباره این انتصاب را به تعویق بیاندازد.
سناتورهای دموکرات در مجلس سنا که از اکثریت برخوردارند خواهان آن شده بودند که رأی گیری در مورد پست وزارت دفاع برای هیگل زودتر انجام پذیرد.

ولی جمهوریخواهان می گویند هیگل بابت سخنرانی های پیشین خود، از جمله از گروه ها و سازمان های ضد اسرائیلی نظیر حماس پول گرفته است و لذا شایسته اشغال پست وزارت دفاع نمی باشد.
 
حماس از نابودی اسرائیل سخن می گوید، ولی در نوار غزه زبان عبری تدریس می کند

با آن که تدریس زبان عبری در مدارس وابسته به حکومت خودگردان فلسطینی به رهبری محمود عباس ممنوع است، ولی اجرای این برنامه در نوار غزه آغاز شده است. حکومت خودگردان فلسطینی از چهارده سال پیش تدریس زبان عبری را در مناطق تحت تسلط  خود ممنوع کرده ولی دولت حماس تصمیم گرفته زبان عبری در مدارس نوار غزه تدریس شود گرچه این آموزش اجباری نیست و جنبه اختیاری دارد. حماس در استدلال این کار می گوید: باید دشمن را بهتر شناخت.
 
روز عشاق در جهان با عطر و گل هدایای عاشق به معشوق جشن گرفته شد

امروز "والنتین دی" Valentine Day (روز عشق) است  و میلیون ها عاشق و زوج در سراسر جهان برای یکدیگر گل، عطر و هدایایی قیمتی می فرستند تا محبت خود را نسبت به محبوبشان ثابت کرده باشند. در سرزمین باستانی یهود "روز عشق" معنا و مفهوم ویژه ای داشت و در آن روز دخترکان زیبا با پیراهن های حریر سفید در میدان های شهرها و روستاها گرد می آمدند و به رقص و پایکوبی می پرداختند و جوانان در حالی که سوار بر اسب بودند دختر مورد علاقه خویش را بر می گزیدند و برای خواستگاری از او اقدام می کردند.
 
حکومت ایران مدارک حساس و دستگاه های اطلاعاتی خود را از سوریه بیرون می برد
کشتار در سوریه امروز ادامه یافت و منابع اوپوزیسیون گزارش دادند که دستکم یک صد سرباز ارتش اسد و نزدیک به 30 تن از افراد جنگی سازمان "النصره" که با سازمان ترور بین المللی القاعده همسویی دارد در سه روز اخیر در شهرهائی در مجاورت مرز عراق کشته شده اند.
با لرزان تر شدن موقعیت پرزیدنت بشار اسد در سوریه، خبرگزاری ها گزارش دادند که حکومت اسلامی ایران خود را برای خارج کردن اسناد و دستگاه های حساس در سفارت  خود در دمشق همچنین در نمایندگی های امنیتی خویش در سوریه آماده ساخته است.

روزنامه "الزمان" چاپ بغداد در این زمینه از قول منابع اوپوزیسیون سوریه نوشت: حکومت ایران خود را برای بیرون بردن همه مدارک حساس و یا دستگاه های مهم آماده می سازد که از جمله شامل همه قراردادهای مخفی با سوریه و همچنین صورت جلسه های محرمانه با مقامات سوریه و سرکردگان حزب الله است.
 
آخوند مهدی طائب: اهمیت سوریه برای حکومت ایران از استان خوزستان بیشتر است
یک مقام ارشد امینتی سپاه پاسداران در ایران از اهمیت سوریه برای رژیم اسلامی پرده برداشت و سوریه را حتی از خوزستان ایران مهم تر خواند. سامانه های خبری در تهران نوشتند: آخوند مهدی طائب از سران سپاه پاسداران و فرمانده قرارگاه عمار گفت: اکر به سوریه و خوزستان حمله نظامی می شود، اولویت ما دفاع از سوریه خواهد بود.

آخوند طائب در توضیح سخنان خود گفت: اگر دشمن به ماه هجوم کند و بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد، اولویت با این است که ما سوریه را نگاه داریم، زیرا سوریه استان سی و پنجم ایران و یک استان استراتژیک برای حکومت اسلامی ایران است.
 
قتل یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران که در لبنان و سوریه فعالیت های مشکوک داشت
جسد یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران که در سوریه به قتل رسیده امروز با حضور بلندپایگان نظامی حکومت اسلامی ایران در تهران تشییع شد. این فرد مقتول حسن شاطری نام داشت که در لبنان و سوریه با نام مستعار حسام خوش نویس فعالیت می کرد و چند روز پیش در راه سوریه به لبنان هدف حمله قرار گرفت و از پای درآمد.
حکومت ایران ادعا می کند که حسن شاطری رییس ستاد بازسازی ایران در لبنان بوده و علت سفرش به سوریه بررسی لزوم بازسازی مناطق تخریب شده آن کشور عنوان شده است.
ولی آگاهان سیاسی و نظامی می گویند حسن شاطری با نام مستعار یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران مستقر در سوریه و لبنان بوده که افراد محلی را برای نبرد علیه اوپوزیسیون سوریه و حمایت از رژیم پرزیدنت بشار اسد تعلیم می داده است.

برخی مقامات رژیم ایران ترور شاطری را به عوامل وابسته به اسرائیل نسبت دادند. ولی این ادعایی است که همیشه در مورد قتل افراد وابسته به حکومت اسلامی ایران مطرح می شود.
 
ارزیابی: حسن شاطری برای برپائی واحدهای نظامی در حمایت اسد به سوریه رفته بود
حکومت ایران برای بازسازی لبنان به دنبال جنگ اسرائیل با حزب الله که حدود شش سال پیش روی داد بیش از 500 میلیون دلار اختصاص داده بود که ظاهراً حسن شاطری بر آن نظارت می کرده است.
کارشناسان سیاسی و نظامی این ادعا را که شاطری به سوریه رفته بود تا برای بازسازی آن کشور برنامه ریزی کند قاطعانه رد می کنند – زیرا بعید می نماید که در این ویرانی ها و نبردهای خونین که همچنان ادامه دارد، طراحی بازسازی سوریه می تواند اقدامی قابل قبول باشد.
این واقعیت که وزیر دفاع حکومت و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و از جمله قاسم سلیمانی فرمانده سپاه تروریستی قدس در تشییع جنازه حسن شاطری حضور داشتند نشان می دهد که او یک مهندس و یک مقاطعه کار ساده آبادانی نبوت بلکه فرمانده ارشدی در سپاه پاسداران بوده که مأموریت های نظامی در سوریه و لبنان انجام می داده است.

روزنامه آمریکایی "واشینگتن پست" نیز نوشته بود رژیم ایران در حال تشکیل یک نیروی شبه نظامی در سوریه است که شامل 50 هزار جنگجو می باشد و حزب الله لبنان نیز در آن نقش اساسی ایفاء خواهد کرد.
 
اسرائیل در سازمان ملل دوباره خواستار اعلام حزب الله به عنوان یک گروه تروریستی شد
سفیر اسرائیل در سازمان ملل دوباره از نهادهای بین المللی خواستار گردید گروه حزب الله لبنان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهند و آن را تحریم کنند.
رون پروس اور نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل در جریان مباحثات کمیته شورای امنیت گفت: «حزب الله یک سازمان تروریستی است که مقاصد واقعی خود را زیر عناوینی فریب دهنده پرده پوشی می کند» - و افزود: «ادعای این که حزب الله یک سازمان تروریستی نیست، بلکه نهادی برای جمع  آوری اعانه و کمک به مستضعفین می باشد، همانند آن است که ادعا شود گروه القاعده نهادی برای احداث واحدهای مسکونی برای افراد بی بضاعت است».

یادآوری می شود: دولت بلغارستان پس از چندین ماه تحقیقات و بررسی هفته پیش تأیید کرد که سوء قصد تروریستی به یک اتوبوس گردشگری در شهر  بورگاس در آن کشور که در جریان آن پنج گردشگر اسرائیلی کشته شدند توسط حکومت ایران برنامه ریزی شده و به دست حزب الله لبنان عملی گردیده بود. 
 
آژانس بین المللی به طور بی سابقه تائید کرد که گفتگوهای اتمی تهران بی نتیجه بوده است
آژانس بین المللی انرژی اتم به صورت بی سابقه اعلام کرد که دور گفت و گوها در تهران بدون نتیجه پایان یافته و تلاش آژانس برای ایجاد نرمش در سیاست های حکومت ایران بی نتیجه مانده است.
آگاهان گفتند: شکست گفت و گوهای روز گذشته در تهران، گرچه قبلاً نیز پیش بینی شده بود گام دیگری به عقب در تلاش های بین المللی برای حل مسالمت آمیز مسأله اتمی رژیم ایران محسوب می شود.
شکست گفت و گوها در حالی است که کمتر از دو هفته دیگر قرار است دور دیگری از گفت و گوهای اتمی ایران و کشورهای 5+1 در قزاقستان آغاز شود.
دو سه ماه گذشته این سومین بار بود که هیأت آژانس بین المللی به تهران سفر می کند و با دست خالی باز می گردد.

رسانه های خبری در روزهای اخیر گزارش داده اند که حکومت ایران به هدف شتاب بخشیدن به برنامه غنی سازی اورانیوم صدهزار قطعه آهن ربای مخصوص سانتریفیوژ جدید به چین سفارش داده است.
 
کری: به آزمایش اتمی کرده شمالی واکنش قاطع نشان دهیم که درس عبرت رژیم ایران باشد
وزیر خارجه جدید ایالات متحده جان کری در سخنانی گفت: باید در مورد برنامه های اتمی کره شمالی یک واکنش جدی و کوبنده نشان داده شود تا حکومت اسلامی ایران درک کند که دنیا برای جلوگیری از اتمی شدن آن کشور جدی است.
وزیر خارجه جدید ایالات متحده آقای جان کری، از جامعه جهانی خواست نسبت به آزمایش های موشکی و اتمی کره شمالی با قاطعیت بیشتر واکنش نشان دهد و جان کری هشدار داد که در عیر این صورت حکومت اسلامی ایران از حکومت پیونگ یانگ الهام خواهند گرفت و همانند آن رفتار خواهد کرد که منظورش سرکشی و بی اعتنائی کامل به تصمیمات و خواسته های بین المللی می باشد.

وزیر خارجه جدید آمریکا در همین کنفرانس مطبوعاتی ارزیابی کرد که حکومت پرزیدنت بشار اسد در سوریه در آستانه فروپاشی قرار گرفته است.
 
معاون وزیر خارجه آمریکا در واکنش به گزینه نظامی: با اقدامات گام به گام مساله حل می شود

سخنان معاون وزارت خارجه ایالات متحده، رزگوت مولار در مرکز پژوهش های امنیت ملی اسرائیل در شهر تل آویو، موجب نگرانی مقامات اسرائیلی شده است. مولار در سخنرانی خود گفت بحران کنونی در برابر ایران شبیه به تنشی است که در جریان دوران جنگ سرد بین ایالات متحده و روسیه وجود داشت و بدون بهره گیری از نیروی نظامی پایان یافت و لذا با اقدام های گام به گام علیه رژیم ایران نیز می توان به آهستگی مسائلی را هم که ظاهرا غیرقابل حل به نظر می رسند رقع و رجوع کرد.
 
مقامات رژیم ایران بیم دارند که پیشنهاد آمریکا برای گفتگوهای مستقیم ترفند هوشمندانه باشد
یک مقام ارشد حکومت اسلامی ایران از نیات واقعی رهبران ایالات متحده که مذاکرات مستقیم اتمی با حکومت ایران را مطرح ساخته اند ابراز نگرانی کرد.
مصطفی پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کل کشور که مدت مدیدی رییس دفتر خامنه ای بود گفت: آمریکا قواعد مذاکره با ایران را به نحوی چیده که حرف خود را به کرسی بنشاند و از این فرصت برای مقاصد دیگر استفاده کند.

برخی آگاهان می گویند: پیشنهاد انجام گفت و گوهای مستقیم یک ترفند دیپلمات هوشمند از جانب ایالات متحده است – زیرا می داند که سران حکومت ایران این پیشنهاد را قاطعانه رد خواهند کرد و نیات پلید آن ها در صحن بین المللی آشکارتر خواهد شد.
 
مقامات آلمانی در مورد چک: مظاهری قصد داشته شعبه بانک صادرات را در ونزوئلا برپا کند
رسانه های همگانی در آلمان همچنان اصرار می ورزند که چک چند ده میلیون دلاری که توسط  مأموران گمرک دوسلدورف کشف شد، در چمدان طهماسب مظاهری رییس کل پیشین بانک مرکزی ایران شناسایی گردیده و هدف برپایی شعبه بانک صادرات ایران در کشور ونزوئلا بوده است.

رسانه های آلمانی ماه گذشته خبر دادند که مأموران گمرک آن کشور چکی را به مبلغ 300 میلیون بولیوار (معادل حدود 54 میلیون یورو) در چمدان مظاهری به دست آورده اند ولی او که در تهران به سر می برد این خبر را قاطعانه تکذیب می کند. 
 
دوباره یک اعدام هولناک در ملاء عام و در حضور تماشاچیان زیر باران تهران انجام شد

 روز چهارشنبه (دیروز) در خیابان "مدنی" در تهران مرد جوان 24 ساله ای در ملاء عام اعدام شد که از او با نام "شکارچی دختران شرق تهران" یاد می شد و متهم بود که پاییز سال 1384 (هفت سال پیش) دو دختر را به قتل رساند و پنج دختر دیگر را نیز که با چاقو هدف قرار داد، زخمی کرد. از فرد اعدامی با نام "علی" یاد شد که در زمان طرح دوستی عاشقانه با یک دختر، در کمینی که پلیس عامدانه برای او گذاشته بود، با همکاری آن دختر دستگیر گردید.

اعدام علی در هوای بارانی و سرد بامدادی چهارشنبه تهران انجام شد ولی از ساعت چهار صبح که جرثقیل برای اعدام وارد خیابان "شهید مدنی" بالاتر از چهار راه نظام آباد شد، صدها مرد کنجکاو به تماشا ایستاده بودند. گزارشگر خبرگزاری "مهر" می گوید که جوان اعدامی در آخرین دقایق، پیش از انداخته شدن طناب چند لایه دار به دور گردنش می گفت پشیمان است و از اولیای دم تقاضای بخشش داشت. اما ساعت 6:20 دقیقه با کشیدن چهارپایه از زیر پای جوان محکوم به اعدام، هم صدای شیون مادر علی بلند شد و هم ضجه مادران دو دختری که کشته شده بودند. جسد علی 25 دقیقه، در حالی که باران نیز می بارید، در محل اعدام باقی مانده بود.
http://www.radis.org/

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر