Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اسفند ۱, سه‌شنبه

ملاقات هیئتی از کنگره آمریکا با خانم مریم رجوی در پاریس
ملاقات هیئتی از کنگره آمریکا با خانم مریم رجوی در پاریس

FFFI – پاریس

هیئتی از کمیسیون امور خارجه کنگره امریکا به رهبری روهرا باکر رئیس زیرکمیته اروپا در روز یکشنبه با خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در پاریس ملاقات کردند.


به دنبال این ملاقات، کنفرانسی برگزار شد که در آن علاوه بر هیأت کنگره و شماری از دستیاران و مشاوران آنها، فرانسوا لوگاره شهردار منطقه یک پاریس و نیز جمع کثیری از ایرانیان مقیم فرانسه و اعضا و حامیان مقاومت ایران حضور داشتند.

این ملاقات در پی حمله تروریستی به ساکنان لیبرتی در هفته گذشته انجام شد. این اولین بار است که هیئتی از کنگره امریکا با رهبر شورای ملی مقاومت دیدار میکند.

در این ملاقات مسائل مختلف مربوط مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این ملاقات اعضای هیئت دو حزبی حمایت عمیق خورد را از مجاهدین خلق، گروه اصلی شورای ملی مقاومت که علی خامنه ای را را مسئول حمله مرگبار اخیر به کمپ لیبرتی معرفی میکند اعلام داشتند. در این حمله هفت نفر کشته و حدود ۱۰۰ نقر زخمی شدند.

اخطار به مالکی

هیئت کنگره اخطار دادند. روهرا باکر گفت که اگر اعضای بی دفاع این سازمان دوباره مورد حمله قرار گیرد قطعنامه ای را به کنگره امریکا پیشنهاد خواهند کرد که دولت ماکی را به عنوان مشوق تروریست دولتی خواهد شناخت.

روهرا باکر گفت: دولت عراق و ایران هم دست در دست با هم همکاری میکنند تا مبارزینی که علیه رژیم ملاها مبارزه میکنند به قتل برسانند، و خواهان باز گشت سریع ساکنین لیبرتی به کمپ اشرف محل سکونت سابق این ساکنین شد.

خانم مریم رجوی در این میان گفتند: من گفتگوهایمان را بسیار سازنده یافتم. مطمئنم این دیدار روابط میان مردم و مقاومت ایران با کنگره آمریکا را تقویت خواهد کرد.
حضور شما در این جا به خصوص در روزهای پس از کشتار اعضای مقاومت در لیبرتی یک پیام قوی به قاتلان یعنی فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. یعنی در این نبرد خونین و نابرابر، منتخبان مردم آمریکا قویاً در کنار مردم ایران ایستاده اند.
ما این واقعیت را به خصوص در خلال سال ۲۰۱۲ بارها به دولت آمریکا و ملل متحد توضیح دادیم:
گفتیم که جابه جایی اجباری به لیبرتی امنیت و حفاظت را از ساکنان سلب میکند.
اما آنها توجه نکردند. تا این که در کشتار فاجعه بار ۹ فوریه همه این حقایق اثبات شد.
حالا مشکل این جاست که از سرگیری فاجعه و کشتار علیه ساکنان لیبرتی هر روز و هر ساعت امکان پذیر است.

این هیئت که از جمله قاضی تد پو از ،حزب جمهوریخواه، رئیس زیر کمیته تروریسم، منع تکثیر تسلیحات کشتار جمعی و تجارت، برایان هیگینز، دموکرات، عضو عالیرتبه زیرکمیته ضد تروریسم و اطلاعات کمیته امنیت داخلی و پل کوک، جمهوری خواه، را شامل میشد همچنین اعلام داشتند که شورای ملی مقاومت باید به عنوان الترناتیو مشروع رژیم حاکم بر ایران شناخته شود.

این هیئت همچنین خواهان تغییر سیاست امریکا در مقابل ایران شد و به دولت امریکا توصیه کردند بجای دنبال کردن گفتگوهای بی نتیج با ایران با شورای ملی مقاومت به گفتگو بنشینند.

این هئیت در پایان در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و نقاط مشترک فی مابین را اعلام داشتند. به عنوان اقدام عاجل این هیئت اعلام داشت:

ـ جامعه بین المللی و به ویژه دولت آمریکا و ملل متحد باید شرائط بازگشت فوری اعضای مقاومت به اشرف را فراهم کنند. تا پروسه اعزام آنها به کشورهای ثالث از اشرف دنبال شود.

ـ کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد باید پناهندگی جمعی اعضای مقاومت را اعلام کند.

ـ دبیر کل ملل متحد، باید یک نماینده بیطرف برای این موضوع تعیین کند و هیأتی را مأمور تحقیق درباره کشتار ساکنان لیبرتی کند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر