Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ بهمن ۲۲, یکشنبه

هیئت علمای مسلمین عراق این هجوم را "جنایت" توصیف کرد محكوميت حمله به اردوگاه مجاهدين خلق از سوی سازمان ملل متحد و آمریکا

دبی-العربیه نت فارسی

هیئت علمای مسلمین عراق این هجوم را "جنایت" توصیف کرد

محكوميت حمله به اردوگاه مجاهدين خلق از سوی سازمان ملل متحد و آمریکا

بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل متحد، بعد از ظهر شنبه 9-2-2012 حمله موشکی به اردوگاه اعضای سازمان مجاهدين خلق، در نزديکی بغداد را محکوم کرد.


به گزارش خبرگزاری رویترز بان کی مون، ضمن محکوم کردن این حمله از دولت عراق خواست تا در باره آن تحقیق کند.وی تاکید کرده است که مسئولیت تامین امنیت این اردوگاه به عهده دولت عراق است.از سوی دیگر مارتین کولبر، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در عراق، نیز از مقامات عراقی خواست تا در اسرع وقت در باره این هجوم تحقیقات را آغاز کنند.در همین حال ويکتوريا نولند، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمريکا در بيانيه‌ای اين حمله را "تروريستی" قلمداد کرده، و آن را به شدت محکوم کرد.

واکنش هیئت علمای مسلمین عراقهمزمان با محکومیت این حادثه از سوی سازمان ملل متحد، هيأت علمای مسلمين عراق ضمن محکوم کردن حمله به کمپ ليبرتی این اقدام را یک "جنايت" خواند. به گزارش تلویزیون "الرافدین" هيأت علمای مسلمين عراق حمله به کمپ لیبرتی وابسته به مجاهدين خلق در نزدیکی بغداد را "جنايت خواند" و آن را محکوم کرد.هيأت علمای مسلمين تأکيد کرد اين "جنايت" با ساده ترين ارزشهای اسلامی، انسانی و ميثاقهای بين المللی منافات دارد. اين اعمال شرم آور و غيراخلاقی در تعارض با سنتها و ارزشهای عراقی ها است.اردوگاه لیبرتی که محل استقرار اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در نزدیکی بغداد واقع است بامداد روز گذشته شنبه، 9-2-2013 مورد اصابت ده‌ها خمپاره و راکت قرار گرفت.سازمان مجاهدین خلق در بیانه خود ، جمهوری اسلامی ایران و حکومت مالکی را به دست داشتن در این هجوم متهم کردند.خبرگزاری ها از کشته شدن حداقل 6 نفر و مجروح شدن 40 تن از اعضای این سازمان در این هجوم خبر دادند.سازمان مجاهدین خلق در بیانیه ای اعلام کرد شش نفر از اعضای آنها کشته و بیش از 50 نفر نیز مجروح شدند.


اغلب اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران حدود سه دهه در پایگاهی نظامی به نام اردوگاه اشرف در عراق زندگی می‌کردند، اما این نیروها در پی ضرب‌الاجل مقامات عراق و توافق با ایالات متحده در سال جاری به پایگاه لیبرتی در حوالی بغداد منتقل شدند این اردوگاه پیشتر محل استقرار نظامیان آمریکایی بود.
-------------------

زخمی شدن شماری از سربازان عراقی

حمله موشکی به مقر مجاهدین خلق در عراق 7 کشته بر جای گذاشت

دبی-العربیه.نت فارسی
یک عضو سازمان مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی در عراق روز شنبه 9-2-2013 در گفتگوی تلفنی با العربیه. نت اعلام کرد در حمله موشکی به محل اسکان موقف این گروه 7 تن کشته و بیش از 100 نفر کشته شدند.


سخنگوی سازمان ملل در عراق نیز از حمله موشکی به اردوگاه لیبرتی وابسته به مجاهدین خلق در نزدیکی بغداد خبر داد. الینا نبعه به خبرگزاری رویترز گفته است که در پی این حمله چند نفر کشته و زخمی شدند.وی در این زمینه افزود هم اکنون شمار دقیق قربانیان این حادثه در دست نیست. اما وی درعین حال تاکید کرد که چند تن از سربازان عراقی در این حمله زخمی شده اند. از سوی دیگر یک منبع در وزارت کشور عراق گفته است که در پی این حمله 7 نفر از اعضای گروه مجاهدین خلق کشته شده اند. وی که نخواست نامش فاش شود شمار زخمی ها این حادثه را 40 تن ذکر کرد.یکی از اعضای مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی در گفتگوی تلفنی با العربیه نت نوری مالکی نخست وزیر عراق را به دست داشتن در این هجوم متهم کرد.
عضو مجاهدین که خود را یوسف معرفی کرد نخست وزیر عراق را به اجرای فرمان های دولت ایران متهم کرد.او همچنین مارتین کوپلر نماینده سازمان ملل را به تبانی با دولت عراق متهم کرد.یوسف که به دلایل امنیتی از ذکر کامل نام خویش خودداری کرد زمان هجوم را راس ساعت 5:45 اعلام کرد و گفت طی آن اردوگاه مورد حمله موشکی و خمپاره ای قرار گرفت.عضو مجاهدین اعلام کرد این هجوم 30 نقطه در اردوگاه را هدف قرار داد و در این عملیات 6 تن کشته و 100 تن نیز زخمی شدند.او تاکید نیروهای عراق اردوگاه را محاصره کرده اند و از انتقال زخمی شدگان به بیمارستان خودداری می کنند.وی گفت ما بارها درخواست کردیم به اردوگاه اشرف که خود آن را ساخته بودیم ، برگردیم تا به تدریج از عراق خارج شویم. اردوگاهی که در آن به سر می بریم عبارت از چند کانتینر است و در صورت هجوم آسیب فراوان می بیند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر