Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ اسفند ۱, سه‌شنبه

مُحققان سازمان ملل: طرفین درگیر در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده اندمُحققان سازمان ملل: طرفین درگیر در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده اند

هیات مستقل تحقیق درباره سوریه از سوی سازمان ملل متحد طی برگزاری نشستی غیررسمی در مقر این سازمان در ژنو اعلام کرد که هر دو سویِ نزاعِ جنگِ داخلی در این کشور مرتکب جنایت جنگی شده‌اند.

کارلا دل پونته، عضو هیات تحقیق درباره سوریه در سازمان ملل متحد روز دوشنبه در این نشست گفت: «پس از ماه‌های متمادی و این سال‌های فعالیت تحقیقی، به نظرم جامعه بین الملل و به ویژه شورای امنیت باید تصمیم خود را اتخاد کنند. اجرای عدالت به تعویق افتاده است. به راستی اکنون زمان اقدام است.»
بازرسان این هیات تحقیق با اشاره به کشتارهای جمعی صورت گرفته، ابعاد نقض حقوق بشر و ارتکاب جنایت جنگی از سوی ارتش دولتی سوریه را نسبت به دیگر طرف درگیر به مراتب گسترده‌تر قلمداد می‌کنند.
قرار است ماه مارس، فهرستی محرمانه از اسامی مُسببان جنایات جنگی صورت گرفته به سازمان ملل متحد ارایه شود. سربازگیری در میان کودکان از جمله مواردی است که این هیات به آن اشاره دارد.
برآورد می‌شود طی ۲۳ ماه گذشته بالغ بر هفتاد هزار تن که اکثریت آنان را غیرنظامیان شامل می‌شدند، در سوریه جان باخته باشند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر