Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ مرداد ۷, جمعه

نامه محرمانه فرماندهان سپاه پاسداران به ولی فقیه در باره بحرانهای داخلیاگر میخواهید فرزندان ، دوستان ، همسایه‌ها ، همشهریهایتان در کردستان کشته‌ نشود و یا قاتل و جانی نشود به‌ انها بگویید در زیر رکاب جکومت ایران به‌ عنوان سرباز ، پاسدار ، نطامی ، پلیس ، و غیره‌ به‌ کردستان نروند.
ملت کرد از خود دفاع میکند به‌ هر قیمتی که‌ باشد ، سابقه‌ ملت کرد هیجگاه‌ تسلیم در مقابل دولت ایران نبوده‌ و نخواهد بود.
----------------------
نامه محرمانه فرماندهان سپاه پاسداران رژیم به ولی فقیه از نظرتان میگذرد
نامه محرمانه فرماندهان سپاه به ولی فقیه و ترس و وحشت از توفان و سیل خروشان مردم ایران علیه رژیم ظالم و ستمگر آخوندها و اشاره نمودن به شکافهای اجتماعی و فاصله گرفتن بین ملت و دولت به سبب بدرفتاری دستگاه های قضایی رژیم با مردم ایران و از ولی فقیه خواسته اند که در باره حمله به نیروهای گریلا کرد تصمیم گیری کنند در این نامه به هیچ عنوان به وزارت اطلاعات اشاره نشده است و به هیچ عنوان هیچ بحثی در این باره نیامده است این نامه گویایی یک شکاف عظیم میباشد چه در بین جناحهای حکومتی و چه در نیروهای سپاه و ارتش و بسیج در بین ارتش و سپاه از دیر زمان اختلافات وجود داشته و وجود دارد و از زاویه ی دیگر بین سپاه و نیروهای بسیج اختلافات عمیقی وجود دارند که اگر رژیم دست به جنگ افروزی نمیزد شاید بین نیروهای حزب الله و نیروی بسیج و سپاه درگیری خونین به وجود می آمد حمله به گریلاهای قهرمان کرد به این دلیل بوده است تا شاید بتوانند کمی برای یک مدت کوتاه این اختلافات عمیق درونی بکاهند و از زوایه ی دیگر بتوانند بقول خودشان اشرار را خیلی سریع سرکوب کنند اما نمیدانستند که با یک کوه آتشین روبرو میشوند نیروهای قهرمان حماسه آفرین کرد به اشغالگران اجازه نمیدهند به آسانی کردستان را اشغال کنند و با خیال باطل خویش همه را قتلعام کنند.

///////////////////////////////////////////

روسیه می گوید: سپر ضد موشکی در اروپا، مقدمه ای برای حمله به ایران

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- آقای دمیتری راگوزین، نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، "ناتو" می گوید که سپر دفاع ضد موشکی در اروپا، می تواند مقدمه ای برای حمله نظامی ایالات متحده به ایران باشد.

او که در حال ملاقات با سران ترکیه در آنکارا است، گفت: «برخی کارشناسان اعتقاد دارند که سامانه دفاع موشکی، پیش زمینه ای برای حمله به ایران است».

این مقام روس در توجیه سخنان خود گفت: «سپر همیشه برای پنهان کردن شمشیر به کار می رود» - این در حالی است که چندی پیش، وقتی قرارداد فروش سامانه دفاع ضد موشکی روسی "اس – 300" میان سران کرملین و حکومت ایران بسته شد، دولت مسکو در قبال اعتراض های جهانی گفت که این سامانه تنها جنبه دفاعی دارد.

---------------------

اسناد همکاری ایران با القاعده فاش شد

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- مقامات کاخ سفید واشینگتن حکومت ایران را متهم می کنند که یک "قرارداد محرمانه" با سازمان ترور بین المللی القاعدة بسته است، که براساس آن، جمهوری اسلامی کمک های مالی و انسانی در اختیار القاعدة می گذارد تا در افغانستان و عراق دست به عملیات تروریستی بزند.

آقایی دیوید کهن، معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده در امور مبارزه با تروریسم گفت که حکومت ایران، براساس این قرارداد «به القاعدة اجازه می دهد تا تجهیزات پشتیبانی و افراد خود را از خاک ایران به کشورهای دیگر منتقل کند».

او در این زمینه توضیح بیشتری نداد ولی تأکید کرد که ایالات متحده در این زمینه شش نفر را به فهرست تحریم های خود افزوده است تا فعالیت های القاعدة در منطقه را با مشکل روبرو سازد.

معاون وزیر خزانه داری ایالات متحده، همچنین با تاکید بر اینکه این اقدامات بار دیگر نشان داد که حکومت ایران از تروریسم حمایت می کند، گفت: «امروزه حکومت ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است».

وزارت خزانه داری ایالات متحده در بیانیه خود تأکید کرد که این شاخه القاعدة، توسط فردی به نام عزالدین عبدالعزیز خلیل فرماندهی می شود، که بیش از شش سال است در ایران زندگی می کند و با اجازه حکومت اسلامی، کمک های مالی جمع آوری شده از جهان عرب را به دست سران القاعدة در پاکستان می رساند.

در این بیانیه همچنین از فردی با نام عطیه عبدالرحمن نام برده شده، که اسامة بن لادن، رهبر معدوم القاعدة او را به عنوان سفیر خود در تهران انتخاب کرده بود و به گفته مسئولان کاخ سفید، مقامات ایرانی به او اجازه داده اند که هر گاه خواست، به راحتی از کشور خارج شود و بار دیگر به ایران باز گردد.

-------------------------------

دیپلمات های آژانس: رضایی نژاد در زمینه ساخت کلاهک اتمی کار می کرد

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- یک دیپلمات ارشد غربی و یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی می گویند داریوش رضایی نژاد که هفته گذشته در تهران ترور شد، یک دانشجوی ساده نبوده است. بلکه از متخصصان همکار حکومت اسلامی در برنامه ساخت سلاح اتمی بوده است.

رضایی نژاد روز شنبه توسط دو سرنشین یک موتور سیکلت به گلوله بسته و کشته شد.

مقامات حکومت ایران نخست گفتند که فرد ترور شده، داریوش رضایی و از دست اندرکاران برنامه اتمی حکومت ایران بوده، ولی پس از ساعاتی ادعا کردند که این فرد، داریوش رضایی نژاد و یک دانشجوی الکترونیک بوده که هیچ ارتباطی با برنامه های موشکی و اتمی ایران نداشته است.

اما حال خبرگزاری "آسوشیتدپرس" ، به نقل از دو مقام غربی نوشته است که داریوش رضایی نژاد یک متخصص در زمینه کلیدهای به کار رفته در ساخت بمب هسته ای بود.

پیشتر نیز، خبرگزاری نیمه رسمی "فارس"، وابسته به سپاه پاسدارن، در گزارشی نوشته بود که در سال های اخیر، رضایی نژاد بر روی کلیدهای قطع و وصلی کار می کرده که در ساخت سلاح اتمی کاربرد دارند – این گزارش پس از ساعاتی از خروجی خبرگزاری "فارس" حذف شد.

خبرگزاری "آسوشیتدپرس" نیز، به نقل از یک مقام مسئول در کشوری که از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی است، نوشت که رضایی نژاد به روی کلیدهایی کار می کرده که لازمه تولید کلاهک اتمی هستند.

این مقام مسئول در آژانس که نخواست نامش برده شود، به "آسوشیتدپرس" گفت که رضایی نژاد در سال های گذشته با وزارت دفاع ایران همکاری کرده است.

به گفته این مقام مسئول، رضایی نژاد در ساخت کلیدهای قطع و وصل که در ساخت سلاح اتمی کاربرد دارند به موفقیت رسیده بود.

به نوشته "آسوشتیدپرس" ، ضد و نقیض گویی مقامات ایرانی در زمینه این ترور، نشان می دهد که آنها قصد دارند چیزی را که احتمالا نقش رضایی نژاد در برنامه نظامی اتمی ایران است، از جهان پنهان کنند.

--------------------

کشته شدن یک کودک 10 ساله، یک عضو بسیج و انفجار خط لوله گاز؛ بحران در مناطق کرد نشین

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- با شدت گرفتن درگیری ها میان سپاه پاسداران حکومت اسلامی با شبه نظامیان حزب حیات آزاد کردستان، "پژاک"، در 24 ساعت گذشته، دست کم دو تن کشته شدند.

یکی از کشته شدگان یک کودک ده ساله است که در اثر خمپاره باران روستاهای مرزی در خاک اقلیم کردستان عراق جان باخت. به گفته شهردار شهر "حاج عمران" در اقلیم، این کودک 10 ساله شامگاه دیروز (پنجشنبه) جان باخت.

نفر دوم هم، یک عضو بسیج بود که در حمله شامگاه دیروز (پنجشنبه) اعضای "پژاک" به یک پایگاه بسیج در شهرستان سروآباد به قتل رسید.

همزمان، برخی خبرگزاری های ایرانی از جمله خبرگزاری نیمه رسمی "مهر" خبر دادند که بر اثر وقوع انفجاری در خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه، صادرات گاز طبیعی از ایران به ترکیه متوقف شده است.

تارنمای اخبار اقتصادی "اکونیوز" در ایران، به نقل از مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز نوشت که معلوم نیست این انفجار در نتیجه یک "عملیات خرابکارانه" بوده است. ولی فرماندار ماکو تاکید کرد که عامل انفجار بمب گذاری بود.

این چندمین انفجار در خط لوله گاز بین دو کشور در ماه های گذشته است.

وزیر خارجه عراق، آقای هوشیار زیباری، روز چهارشنبه به ایران هشدار داده بود که ادامه تجاوز سپاه پاسداران به خاک اقلیم کردستان، می تواند موجب تیره شدن روابط تهران – بغداد شود.

------------------

محاکمه دو جوان کوهنورد آمریکایی در ایران یکشنبه از سر گرفته می شود

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- خانواده دو کوهنورد آمریکایی که بیش از دو سال است در ایران زندانی هستند، ابراز امیدواری کردند که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، روز یکشنبه حکم به بی گناهی فرزندانشان دهد.

جلسه محاکمه سه جوان کوهنورد آمریکایی قرار است که پس فردا، یکشنبه در تهران برگزار شود.

جاش فتل، شین باوئر و سارا شورد دو سال پیش توسط نیروهای سپاه پاسداران در ارتفاعات مرزی ایران با کردستان عراق بازداشت و نخست به ورود غیرقانونی و پس از چندی به جاسوسی متهم شدند – اتهاماتی که از سوی این جوانان رد شد.

خانم سارا شورد حدود یک سال پیش و در آستانه سفر احمدی نژاد به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، به قید وثیقه 500 هزار دلاری آزاد شد و به ایالات متحده بازگشت ولی دو جوان دیگر هنوز زندانی هستند.

------------------

اسد قول اصلاحات می دهد ولی در عمل دست به کشتار می زند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- در سوریه امروز (جمعه) سرکوب مردم ادامه داشت و نیروهای امنیتی دست کم دو تن از مخالفان حکومت اسد را در شهرهای "لاذقیه" و "درعا" به قتل رساندند و در شهر "بانیاس" نیز تظاهر کنندگان را کتک زدند و در جاهای دیگر با پخش گاز اشک آور آنان را پراکنده ساختند.

از آغاز خیزش مردمی در سوریه، چهار ماه پیش، تا کنون بیش از 1600 نفر در آن کشور توسط نیروهای امنیتی وابسته به بشار اسد به قتل رسیده اند.

--------------------------------

خبرهای اسرائیل

گسترش اعتراض ها به اوضاع معیشتی در اسرائیل

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- در اسرائیل موج تظاهرات و اعتراض به گرانی هزینه های زندگی و یا کمی دستمزدها گسترش می یابد.

هم اکنون افزون بر اعتراض نسبت به گرانی هزینه مسکن و اعتصاب پزشکان و رزیدنت ها بر سر کمی دستمزد، گروه دیگری نیز به اعتراض ها پیوسته اند و آن پدر و مادران جوانی هستند که علیرغم اینکه هر دو کار می کنند، همچنان قادر نیستند مخارج سپردن کودکان خود را به مهد کودک ها و یا خرید پوشک و افزوده های غذایی برای آنها را تأمین کنند.

روز گذشته (پنجشنبه) هزاران پدر و مادر همراه با کالسکه های کودکان خود به ویژه در شهرهای بزرگ به راه پیمایی دست زدند و فریاد می زدند: "بی.بی، استعفا بده". (بی.بی، مخفف بنیامین است که در اسرائیل مردم آقای نتانیاهو را با این نام خطاب قرار می دهند).

در اسرائیل بهای بنزین نیز به میزان سرسام آوری گران است و این روند گرانی همچنان ادامه دارد. صدها نفر از دارندگان خودرو دیروز (پنجشنبه) در تل آویو در حالی که اتومبیل های خود را که به نظر می رسید فاقد بنزین هستند هل می دادند، فریاد می زدند: "زمان آن است که فاصله طبقاتی در اسرائیل محدود شود" یا "ملت خواهان عدالت است".

تظاهر کنندگان و معترضان به گرانی بهای مسکن، در جای جای کشور در داخل پارک ها و میدان ها چادر زده اند و روز و شب را در آنجا می گذرانند و می گویند تا به طور جدی به وضع آنها رسیدگی نشود، چادر را ترک نخواهند کرد و می افزایند، نمی توانند به وعده های آقای نتانیاهو در مورد ساخت 50 هزار دستگاه خانه ارزان قیمت ظرف یک سال و نیم آینده دل خود را خوش کنند.

تجمع پزشکان اسرائیلی در برابر اقامتگاه نخست وزیری

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل - پزشکان و رزیدنت های معترض به کمی حقوق خود نیز اکنون در برابر اقامتگاه آقای نتانیاهو در اورشلیم چادر برپا کرده اند و شعار می دهند: "بی.بی کمک کن، درمان و بهداشت عمومی در حال احتضار است".

مسئولان وزارت دارایی اسرائیل می گویند اگر بخواهند همه توقعات معترضین را برآورده کنند دست کم به 60 میلیارد "شکل" (واحد پول اسرائیل) نیاز دارند.

///////////////

خبرهای از سوئد

محمدتوسلی

محمد توسلی، پناهجوی ایرانی آزاد شد

محمد توسلی پناهجوی ایرانی که ماهها در بازداشتگاه های اداره مهاجرت ، زندانی بود و با خطر اخراج به ایران روبرو بود، امروز از بازداشگاه پناهندگی مشتا، آزاد شد. ماجرای تغییر دین این پناه جوی ایرانی مورد توجه بسیاری از رسانه ها قرار گرفت و از جمله داگنز نی هتر نیز امروز گزارشی از پرونده او منتشر کرده بود. پژواک پیشتر در مورد او گزارشی همراه با مصاحبه پخش کرده است که از لینک زیر می توانید بشنوید.
//////////////

چاقو کشی دوباره در هسلبی

Torg, poliser. Foto: Christine Olsson/Scanpix
محله هسلبی در غرب استکهلم برای دومین بار ظرف چند هفته، شاهد حمله یک ضارب با چاقو به ساکنان بوده است. شب گذشته یک مرد بیست و هشت ساله ، به دو دختر بیست ساله حمله کرد و با ضربات چاقو هر دوی آنها را زخمی کرد. مانند حادثه دو هفته پیش در این محل که در آن یک جوان نوزده ساله کرد به قتل رسید، ضارب هیچ آشنائی قبلی با قربانیان نداشته است. پلیس منطقه غرب استکهلم به رادیو سوئد می گوید که فرد ضارب در بیمارستان تحت درمان روحی و معاینه روانی است. حال عمومی دو دختر مضروب پس از درمان در بیمارستان ثابت گزارش شده است و یکی از آنها از مرکز درمانی مرخص شده است.
//////////////////////////

ادعای حمله تروریستی به استکهلم

Säpo logo

تلویزیون العربی از قول یک مقام امنیتی عراقی گزارش داد که شش نفر به جرم برنامه ریزی عملیلات تروریستی در پاریس و استکهلم، دستگیر شده اند. بنابر گفته کنعانی ، مقام امنیتی وزارت کشور عراق، با دولت های فرانسه و سوئد تماس گرفته شده است و او ادعا کرد که دو نفر نیز در سوئد دستگیر شده اند.

سارا کورانستروم ، منشی ارتباطات پلیس امنیتی سوئد این ادعا را رد می کند و به رادیو سوئد می گوید که در باره گزارش تلویزیون العربی توضیحی ندارد اما پلیس سوئد هیچکس را در این زمینه دستگیر نکرده است. او به بخش عربی رادیو بین اللمل سوئد می گوید که به دلیل مسائل امنیتی نمی تواند وارد جزئیات شود اما اضافه می کند که پلیس سوئد، با کشورهای بسیاری همکاری امنیتی دارد. او از توضیح بیشتر در باره همکاری تازه با مقام های عراقی خودداری کرد.

///////////////

کاهش شدید خدمات روانپزشکی در تابستان

Skylten för Psykiatrisk mottagning Karlskrona Öst samt Psykiatrisk vårdavdelning 28 och 29. Foto: Frank Luthardt/Sveriges Radio.

در فصل تابستان و با آغاز تعطیلات فصلی و مرخصی بسیاری از کارکنان، درمانگاه های روانپزشکی با کاهش فعالیت روبرو می شوند. بسیاری از بخش های روانی در مراکز پزشکی با نصف شدن نیروهای انسانی روبرو هستند و برخی از بخش ها کاملا تعطیل می شوند. این امر برای بیمارانی که احتیاج به ادامه درمان دارند بسیار مشکل آفرین است.

بخش خبری تلویزیون سوئد، در یک بررسی نشان می دهد که در بسیاری از مناطق مانند سورم لند ، کرونوبری ، بله گینگه و یمت لند ، بخش های روانی تعطیل می شوند. شورای درمانی استانی وظیفه نظارت بر مراکز بهداشتی را در سوئد بر عهده دارد. مورتن گرله از کارکنان این شورا تعطیلی و یا کاهش فعالیت مراکز روانپزشکی را طبیعی می داند. او به تلویزیون سوئد می گوید که این مراکز با توجه به قانون مرخصی کارکنان باید فعالیت های خود را کمتر کنند. او اعتراف می کند که برای برخی از بیماران مدت انتظار درمان بالاتر

می رود.

///////////////////////

در پی اختلاف با دولت اردوغان

تمام فرماندهان عالیرتبه نظامی ترکیه استعفا دادند

عکس آرشیوی

تمام فرماندهان ستاد مشترک ارتش ترکیه در پی اختلاف با دولت این کشور از سمت های خود استعفا دادند.

ابتدا خبر استعفای ژنرال اسیک کوسانر رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه در برخی رسانه های محلی منتشر شد. پس از آن فرماندهان نیروهای زمینی، دریایی و هوایی استعفای خود را اعلام کردند.

به گفته رسانه ها این استعفا در پی اختلاف ها بر سر ارتقای درجه برخی ژنرالهای بازداشت شده روی داد. این ژنرالها به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر اسلامگرای ترکیه بازداشت شده اند.

ژنرال اسکی کوسانر پس از دیدار با رجب طیب اردوغان استعفای خود را اعلام کرد.

قرار بود فرماندهان عالیرتبه ارتش هفته آینده برای تصمیم گیری بر سر ارتقای نظامیان تشکیل جلسه دهند.

تنش میان ارتش و دولت رجب طیب اردوغان از سالهای اندک گذشته در اوج خود به سر می برد. شماری از فرماندهان نظامی به اتهام توطئه برای کودتا بازداشت شده اند. اردوغان در سالهای حکومت خود موفق شد دست ارتش را از بسیاری از تصمیم گیری ها کوتاه کند.

استعفای فرماندهان بلندپایه نظامی می تواند ترکیه را وارد بحرانی عمیق کند. هنوز دولت در برابر این اقدام نظامیان واکنش نشان نداده است.
/////////////////////////

بازداشت مسئولان بازرگانی استان کرمانشاه با اتهام مفاسد اقتصادی

اصغر میرزایی مدیر کل بازرگانی استان کرمانشاه به همراه علی ملکشاهی معاون نظارت و رضاکرم فتاح پور معاون بازرسی ایت اداره هفته گذشته به اتهام مفاسد اقتصادی دستگیر شدند.

این اولین بار نیست که در هفته های اخیر مسئولان دولتی در ایران به اتهام فساد اقتصادی بازداشت می شوند. چندی پیش محسن معماری مدیر عامل شکرت سرمایه گذاری غدیر به اتهام سوء استفاده مالی بازداشت شده بود.

"پیک ایران" گزارش داد اصغر میرزایی که از مدیران اصولگرای استان کرمانشاه محسوب می شود به اتهام رانت خواری میلیاردی در یارانه شیر، جوائز صادراتی، سوء استفاده مالی از یارانه مربوط به توزیع میوه شب عید مردم کرمانشاه و سوء استفاده از بودجه مربوط به طرحهای زودبازده بازداشت شده است.

بنا بر این گزارش علی ملکشاهی یکی از معاونین بازداشت شده میرزایی از کاندیداهای مورد حمایت اصولگرایان کرمانشاه در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی بوده است .

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر