Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ مرداد ۱, شنبه

انتشار عکس و مشخصات مرد دستگیر شده و تحقیقات اولیه آغاز شده است با این فرد


انتشار عکس و مشخصات مرد دستگیر شده و تحقیقات اولیه آغاز شده است با این فرد
Anders
پلیس نروژ امروز عکس و مشخصات فرد دستگیرشده درارتباط با فاجعه ی کشتار جوانان در جزیره ی اوتویا را منتشرکرد. او Anders Behring Breivik نام دارد، ۳۲ ساله و نروژی ست و به داشتن عقاید راست افراطی مشهوراست. این مرد ازجمله در فیس بوک، عقاید ناسیونالیستی افراطی خود و ضدیت با مسلمانان را منتشرکرده بود. اینک پلیس نروژ می گوید که او در فیس بوک خود علیه آن چه که جهت گیری های بنیادگرایانه ی مسیحی نامیده بود نیز موضع گرفته است. او حتا دولت و مردم سوئد را نیز به دلیل مماشات با مسلمانان مورد انتقاد قرارداده بود.
Anders Behringهیچ گونه سابقه ی فعالیت در گروههای شناخته شده ی دست راستی را نداشته است. او اما عضو Johannes-log St است
پلیس نروژ احتمال می دهد که بمب گزاری در مقر دولت در اسلو نیز توسط این شخص انجام شده باشد.
/////////////////////

امروز تمام ذهن ما با مردم نروژ است

کنفرانس مطبوعاتی

پیش ازظهرامروز فردریک راین فلدت، نخست وزیر سوئد در یک کنفرانس خبری که در مقردولت در ساختمان Rosenbad برگزارشد، ضمن اعلام پشتیبانی عمیق از نروژ، فاجعه ی روی داده درآن کشور را به شدت محکوم کرد.او دراین کنفرانس ضمن بیان این مطلب که این حادثه، خشونت بارترین حادثه درتاریخ نروژ است، بر احترام به یکدیگر و به جوانانی که به کارسیاسی می پردازند تاکیدکرد.او گفت که وظیفه ی ما نشان دادن راهی دیگراست، راهی برای گردهم آمدن، برای دیدارهای مردم و اجتماع در کلیساها و انجمن ها. در لحظه ی آزمایش باید بتوانیم برخیزیم و آنچه را که مهم است نشان دهیم، احترام به یکدیگر.فردریک راین فلدت درسخنان خود بر دفاع از دموکراسی، شفافیت و نشان دادن احترام به جوانانی که به فعالیت داوطلبانه ی سیاسی برای حفظ دموکراسی و خدمت به آن روی آورده اند تاکیدکرد.به گفته ی او تاکنون تماس های زیادی برای ارائه ی کمک به نروژگرفته شده و خوداو نیز شب گذشته با نخست وزیر نروژ Jens Stoltenberg تماس گرفته بود.

اضافه کنیم که دست کم هشتاد و چهار نفر در اوت اویا جان خود را از دست داده اند. جستجوی از جمله پلیس برای یافتن اجساد احتمالی دیگر ادامه دارد.

گفتگو با یکی از شاهدان عینی حادثه، علی اثباتی

علی اثباتی
علی اثباتی از فعالان حزب چپ سوئد که در حال حاضر در نروژ بسر می برد از جمله افرادی ست که خود از نزدیک شاهد شلیک Anders Behring Breivik به سوی جوانان در اوتویا بوده است و می گوید چنانچه اگر مانند بسیاری دیگر از جوانان به آب پناه نمی برد، می توانست مورد هدف ضارب قرار گیرد. ساعتی پیش با او گفتگوئی انجام دادیم که در اینجا می توانید بشنوید. اضافه کنم به دلیل اینکه او از نزدیک شاهد ما جرا بوده است، اغلب رسانه های نروژی و سوئدی با وی گفتگو کرده اند.

Lyssna: گفتگو با علی اثباتی در ظهر امروز

پخش مستقیم از نروژ

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر