Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ مرداد ۴, سه‌شنبه

پرچم جمهوری اسلامی در کنار پرچم دولت اسرائیل خیلی خنده دار است


پرچم جمهوری اسلامی در کنار پرچم دولت اسرائیل خیلی خنده دار است از یک سو خواستار نابودی اسرائیل هستند و یکسو پرچمش در کنار پرچم اسرائیل میباشد دوبام هوای جمهوری جنون اسلامی .

ادعای ایران از ترس تحریم ورزشی بخاطر اسرائیل: شناگر ما خواب آلود بود

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل شناگر ایرانی که به دستور فدراسیون شنای جمهوری اسلامی از مسابقه دادن در استخری که یک شناگر اسرائیلی نیز در آن شنا می کرد خودداری کرده بود، مدعی شد که به دلیل "خستگی و خواب آلودگی" از شرکت در مسابقه انصراف داده است.

آقای محمد علیرضایی، در گفتگو با خبرگزاری "آسوشیتدپرس" مدعی شد دلیل اقدامش سیاسی نبوده است و حتی ادعا کرد که برای مسابقه دادن با حریفان اسرائیلی "هیچ مشکلی" ندارد – این در حالی است که همین ورزشکار، یک بار دیگر نیز، حدود سه سال پیش در جریان المپیک پکن، حاضر نشده بود در استخری که یک رقیب اسرائیلی در آن شنا می کرد حاضر شود.

آقای گال نوو (Gal Nevo)، شناگر اسرائیلی حاضر در مسابقات جهانی شانگهای، با تاکید بر اینکه اقدام سیاسی شناگر ایرانی "کل رقابت ها را تحت تأثیر قرار داده"، خواهان آن شد که فدراسیون بین المللی شنا، در برابر این گونه اقدامات نژاد پرستانه حکومت ایران واکنش نشان دهد.

ورزشکاران ایرانی همواره در سال های گذشته هر زمان که از رقابت با ورزشکاران اسرائیلی سر باز زده اند، از وحشت محرومیت مدعی شده اند که به دلیل "بیماری" نتوانسته اند مسابقه دهند.

آمریکا: ایران از سوءقصد به رضایی نژاد سوءاستفاده نکند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل ایالات متحده آمریکا، دیروز (دوشنبه) اتهام های حکومت ایران مبنی بر دست داشتن آمریکا در سوءقصد به جان آقای داریوش رضایی نژاد را رد کرد.

خانم ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با رد هر گونه ادعای دخالت کشورش در ترور رضایی نژاد، به حکومت ایران توصیه کرد که از این واقعه برای منحرف کردن افکار عمومی جهانیان از برنامه های اتمی اش سوءاستفاده نکند.

خانم نولند، همچنین از طرف دولت و ملت آمریکا با خانواده داریوش رضایی نژاد ابراز همدردی کرد.

داریوش رضایی نژاد، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه خواجه نصیر تهران، عصر شنبه به ضرب گلوله در تهران کشته شد.

رسانه های حکومتی در ایران، نخست او را "دانشمند هسته ای" و سپس "متخصص الکترونیک و همکار وزارت دفاع" معرفی کردند ولی بعدا وزیر اطلاعات، شیخ حیدر مصلحی و وزارت کشور هر گونه ارتباط او با برنامه های اتمی یا نظامی را تکذیب کردند.

اما خبرگزاری "فارس" نوشت که رضایی نژاد بر روی ساخت کلیدهای قطع و وصلی کار می کرد که در ساخت سلاح اتمی کاربرد دارند. (خبری که ساعاتی بعد حذف شد).

برخی مقامات حکومتی از یک سو، اسرائیل و ایالات متحده را متهم به برنامه ریزی این سوءقصد کردند ولی از سوی دیگر، وزیر اطلاعات گفته است که هیچ مدرکی که روشن سازد این ترور کار دستگاه های امنیتی خارجی بوده، وجود ندارد.

خرید محصولات از چین به جای دریافت پول نفت را هم تکذیب کردند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل سخنگوی وزارت خارجه ایران می گوید که این کشور "هیچ مشکلی با چین در مورد فروش نفت" ندارد.

آقای رامین مهمانپرست این سخنان را در واکنش به گزارش نشریه بریتانیایی "فایننشال تایمز" بیان کرد که نوشته بود نه تنها هند بیش از پنج میلیارد دلار بدهی نفتی به ایران دارد، بلکه چین نیز بیش از سی میلیارد دلار بهای نفت خریداری شده خود را به ایران بدهکار است.

همزمان، خبرگزاری "رویترز" نیز به نقل از "منابع آگاه نفتی در چین"، نوشت از آنجا که کمپانی های نفتی چینی، از پنج سال پیش، سال 2006 میلادی، پرداخت بهای نفت به ایران را در قالب یورو انجام می دهند، با مشکلات بسیار کمتری در این زمینه روبرو شده اند.

چین روزانه 540 هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند و بزرگ ترین خریدار نفت از آن کشور است.-----------------------------------------
پیشکه‌ش به‌ گه‌ریلاقاره‌مانه‌کانی قه‌ندیلی سه‌ربرز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر