Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ مرداد ۸, شنبه

تشکیل "ارتش سوریه آزاد" توسط افسران وسربازان جدا شده این کشور


تشکیل "ارتش سوریه آزاد" توسط افسران وسربازان جدا شده این کشور

تعداد قربانیان تظاهرات دیروز به 20 نفر رسید

فعالان سوری روز شنبه-30-7-2011 فیلمی ویدویی بر روی شبکه یوتیوب منتشر کردند که در آن یکی از افسران جدا شده از ارتش سوریه به نام ریاض اسعد به همراه تعدادی از سربازان فراری اعلام کردند، "ارتش آزاد سوریه" را به منظور حمایت از مردم وانقلاب سوریه تشکیل دادند.

ریاض سعد با خواندن اولین بیانیه " ارتش آزاد سوریه" دیگر سربازان و وافسران سوری را برای پیوستن به این ارتش فراخواند.

از سوی دیگر سازمان حقوق بشری" سواسیه " ( برابری ) دربیانیه ای اعلام كرد که تعداد کشته های تظاهرات دیروز معترضان سوری به 20 نفر رسید.

این سازمان حقوق بشری تأکید کرد که نیروهای امنیتی سوریه با تير اندازی به سوی معترضان در شهرهای
لاذقییه، حمص،حماه،ادلب،درعا ودمشق 20 نفر را به قتل رساندند.

تظاهرات دیروز سوری ها در اعتراض به سکوت کشورهای عربی و جهانیان با شعار " سکوت شما ما را می کُشد " برگزار شد.

همنچنین دیگر سازمان های حقوق بشر سوریه اعلام کردند که ارتش این کشور شب گذشته با یورش یه شهرک کسوه 5 نفر از مخالفان بشار اسد را به قتل رسانده است.

از سوی دیگر تعدادی از پزشکان سوری که خود را "شورای هماهنگی پزشکان دمشق" می نامند، جهت درمان زخمی های اعتراضات سوریه ، اعلام آمادگی کردند.
---------------------------------سازمان عفو بین‌الملل سرکوب آزادی های بنیادین در ایران را محکوم میکند

شنبه، ۰۸ مرداد ۱۳۹۰ / ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۱
AddThis Social Bookmark Button

ایران: دستگیریها و محکومیتهای جدید، سرکوب آزادیهای بنیادین مستمر را برجسته می‌کند.
سایت عفو بین الملل ۷ مرداد : دستگیریهای خودسرانه و محکومیتها بعد از محاکمه ناعادلانه [رژیم] ایران آن هم به‌خاطر اعتقادات یا فعالیتهای صلح آمیز، حاکی از بی‌کفایتی مستمر دولت و بی‌عدالتی در ایران می‌باشد.

سازمان عفو بین‌الملل تمامی مقامات ایران را فرا می‌خواند تا اقدامات فوری برای محترم شمردن آزادی عقاید و آزادی بیان، همان‌طور که قوانین بین‌المللی آن را تضمین نموده، اخذ نمایند و سریعاً و بدون قید و شرط تمامی‌زندانیان سیاسی را آزاد کند و اجازه دهند کارشناس جدیداً منصوب شده حقوق‌بشر در ایران، از این کشور دیدار نمایند…

999999999999999
---------------------------------

«ادامه اختلافات ایران – عربستان، بحران منطقه را وخیم تر می کند»

یک چهره مهم حکومت ایران می گوید «اگر ایران و عربستان اختلافات خود را حل نکنند، بحران و معضلات در منطقه ادامه خواهد یافت».

آقای حمید رضا ترقی، از مقامات حزب "مؤتلفه اسلامی" که بخش مهمی از حاکمیت ایران است، در مصاحبه ای که امروز (شنبه) در خبرگزاری "ایسنا" منتشر شد، گفت اختلافات ایران با عربستان، یک طیف وسیع را دربر می گیرد؛ از نزاع بر سر حضور قوای نظامی عربستان در امیرنشین بحرین، کمک عربستان به آمریکا در پیشبرد هدف های متعدد آمریکایی درمنطقه، آمادگی عربستان برای گسترش اختلافات میان ایران و هند از طریق پیشنهادها برای فروش نفت سعودی به هند به جای نفت ایران، و نیز تلاش عربستان برای کاهش قیمت نفت در اجلاس اوپک.

آقای حمید رضا ترقی گفت باید هر چه زودتر مذاکراتی میان ایران و عربستان انجام شود، که به گفته وی، از طریق همین مذاکرات، ایران باید «نقش عربستان را در پیشبرد هدف های آمریکا در منطقه کمرنگ تر کند».

منابع رادویاسرائیل

هذیان گویی فیروز آبادی: تروریست نروژی صهیونیست است

در سخنانی شگفت انگیز که هر شنونده ای را در مورد سلامت عقلانی گویندۀ آن به شک و تردید می اندازد، یک مقام ارشد ایرانی، آندرس بهرینگ بریویک، تروریست نژاد پرست نروژی را صهیونیست نامید.

اما از آنجا که این سخنان را نه مقامات عادی ایران، بلکه یک نظامی بلندپایه حکومتی گفته، و نظر به این واقعیت که سرنوشت بسیاری از مسائل مهم نظامی حکومت در دست اوست، نشان می دهد که او از شفافیت و سلامت روانی برخوردار نیست و لذا ممکن است در تصمیم گیری هایش در مورد مسائل مهم دیگر مرتبط با منافع ایران، به طرزی خطرناک فکر کند و عمل نماید

این هذیان گویی ها را امروز (شنبه) سردار سرلشگر بسیجی حسن فیروزآبادی، رییس کل ستاد نیروهای مسلح ایران کرده است.

وی به نروژی ها "نصیحت" کرد که در تعقیب راست افراطی و نژاد پرستان ضد خارجی نباشند!

سرلشگر فیروز آبادی در ادامه این توهم های خود گفت: «هم نروژ، هم غرب باید توجه کنند که رژیم غاصب صهیونیستی پشت پردۀ اقدامات نروژ است و این صهیونیست ها هستند که سایر مردم دنیا را ملعبه خود قرار داده اند».

هذیان گویی های فیروز آبادی که ناشی از یهودستیزی اوست، در حالی است که نژاد پرستان راست افراطی اروپا، همانند هیتلر، درصد نابودی یهودیان نیز بوده و هستند.

آندرس بهرینگ بریویک، تروریست مجنونی که جمعه ی هشت روز پیش، دو عمل تروریستی هولناک در نروژ انجام داد و 76 نفر – به ویژه هفتاد نوجوان را کشت، بدین ترتیب از حمایت رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برخوردار شد.

////////

تحلیل نشریه سپاه پاسداران از هیئت جدید حل اختلافات سران سه قوا

وبسایت "جوان آنلاین"، تارنمای خبری – تحلیلی سپاه پاسداران امروز (شنبه) در تحلیلی پیرامون دلایل، انگیزه ها و مأموریت هیئت جدید حل اختلافات سران سه قوه مملکتی، مسایل مهمی را بر ملاء کرده است.

وبسایت "جوان آنلاین"، نوشت با تشکیل این هیئت، که آنرا "پدیده ای نو" نامید، هم مجمع تشخیص مصلحت نظام خنثی می شود، هم جایگاه آیت الله هاشمی شاهرودی تقویت می گردد، هم اینکه موقعیت آیت الله خامنه ای بیش از این به خاطر میانجی گری در اختلافات میان مسئولان ضربه نمی خورد و هم اینکه چون امکان دارد اختلافات قوا حادتر شود و ادامه یابد، وجود چنین هیئتی ضروری بوده است.

افزون بر این، برخی تحلیلگران رادیو اسرائیل می گویند آیت الله خامنه ای با این اقدام خود نیز به نوعی درصدد است که نشان دهد برای ایام پس از نبودش، آیت الله شاهرودی را برای مقام رهبری ترجیح می دهد، و حال که مردم ایران و بخش چشم گیری از حاکمیت مجتبی خامنه ای، پسر رهبر را به عنوان جانشین او قبول ندارد، نام آیت الله شاهرودی به عنوان چهره ای که می تواند جانشین رهبر شود، مطرح گردد.

////////

تشدید هشدارها در آستانه رمضان ضمن فتوای آزادی روابط جنسی زن و مرد روزه دار

با نزدیک شدن ماه رمضان در ایران، نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران، به دادن هشدار به مردم در مورد رفتارهای عادی و پوشش ادامه دادند و به جای تلاش جهت نزدیک کردن قلوب مردم مسلمان به خود، چوب تهدید را بلند کردند.

نیروهای انتظامی امروز (شنبه) نیز بیانیه هایی منتشر کردند و گفتند همه اماکن باید تا بعد از افطار بسته باشد.

در آستانه رمضان، امروز (شنبه) ناجا اعلام کرد که 262 نفر زن و مرد تنها در شیراز به دلیل بد حجابی تذکر گرفتند.

حسین قاسم لویی، یک سرهنگ نیروی انتظامی نیز گفت تنها در هفته های اخیر 364 هزار دستگاه ماهواره از خانه ها و پشت بامهای مردم ضبط شده است. ضبط شدن این شمار عظیم ماهواره، تنها در چند هفته خود سندی برای موفقیت شبکه های فارسی زبان خارج در برابر صدا و سیمای حکومتی است

احتمال داده شده که رمضان در ایران دوشنبه آغاز شود اما ممکن است روز اول آن رسماً از سه شنبه باشد.

حجت الاسلام احمد علم الهدی، امام جمعه تندروی مشهد، دیروز (جمعه) در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت هرکس روزه خواری کند باید فوراً در ملاء عام 25 ضربه شلاق بخورد.

در آستانه ماه رمضان اما، انتشار فتواهای روحانیون شیعه، در مورد روابط جنسی زن و شوهر یا مرد با صیغه هایش، بیشتر شده و برخی فتاوی شرم آوردروبسایت های این روحانیون منتشرشده است.

در تاره ترین فتوا، یک روحانی حکومتی فتوا داد که اگر زن روزه دارآلت تناسلی مرد را که شوهر او و یا صیغه او باشد؛ در دهان بگذارد ولی انزال نهایی صورت نگیرد، روزه زن و مرد باطل نمی شود. انتشار این گونه فتاوی وقیح، در وبسایت های روحانیون سالخورده، در پاسخ ظاهری به پرسش های مردم، دارد به صورت یک امر عادی در می آید.

فاحشه گری پر منفعت تر از شغل های بسیار دیگری است

یک استاد دانشگاه ایران می گوید فاحشه گری در لوای جمهوری اسلامی ایران به شغل پر منفعت تری درآمده است و بسیاری از دختران و زنان، و حتی مردان جوان، اشتغال به فحشاء را پردرآمدتر از پرداختن به کارهای دیگری می دانند و یا اینکه با عصیان از بیکاری، به تن فروشی متوسل می شوند.

آقای رضا نقیب السادات، استاد دانشگاه علامه طباطبائی تهران که نتایج تحقیقات جامعه شناسی این دانشگاه را منتشر کرد، گفت در کنار روسپیگری، هم جنس بازی نیز در جامعه ایران به شدت در حال افزایش است.

این استاد دانشگاه همچنین گفت اعتیاد به مواد مخدر و مصرف مشروبات الکلی جامعه را درنوردیده است و یک پدیده عادی است.

به گزارش وبسایت خبری "آفتاب"، آقای رضا نقیب السادات گفت اگر تا همین چند پیش میانگین سن معتادان بالای چهل یا سی سال بود، اکنون هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان مواد مخدر مصرف می کنند، به گونه ای که سن اعتیاد در کشور به سیزده سالگی کاهش یافته است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر