Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۰ تیر ۱۷, جمعه

دوستان عزیز تا میتوانید از تقدس سازی دوری کنید تنها چیزی که مقدس است آزادی و انسانیت است و بس
دوستان عزیز تا میتوانید از تقدس سازی دوری کنید تنها چیزی که مقدس است آزادی و انسانیت است و بس
درد و رنجی که ما ایرانیان میکشیم به سبب تقدس و بت پرستی و مرده پرستی است که یا آخوند پرستی و مذهب پرستی که خودش
نوعی بت پرستیست ما ضربه ای تاریخی و .
جبران ناپذیر خورده ایم
تنها چیزی که مقدس است آن هم مادر در مرحله ی اول دوم آزادی بیان آزادی و دموکراسی و حقوق بشر است
دیگر هیچ چیزی مقدس نیست.
------------------------------------------
حسین یزدان پناه باید به سبب سر به نیست کردن آمانج کولیایی (مرتضی جعفری ) محاکمه بشود و به این زودی تحت تعقیب بین المللی قرار خواهند گرفت
---------------------------------------

مایک مولن: تسلیحات ایرانی قاتل نیروهای آمریکایی در عراق است

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، دریاسالار مایک مولن گفت که حکومت ایران با افزایش حمایت های تسلیحاتی خود از شورشیان شیعه در عراق، سلاح های پیشرفته تر و پیچیده تری را در اختیار آنها قرار داده است.

او که در یک کنفرانس خبری در "پنتاگون" سخن می گفت، افزود: ایران از سال 2008 تصمیم گرفته بود که حمایت خود از شیعیان شورشی در عراق را کاهش دهد ولی از چندی پیش، بار دیگر تحرکات خود را در این کشور افزایش داده و سلاح های مرگبار در اختیار شورشیان قرار می دهد تا سربازان آمریکایی را به قتل برسانند.

دریاسالار مولن همچنین با اشاره به تلاش حکومت ایران برای نفوذ بیشتر در جنوب شیعه نشین عراق گفت: « هر گونه پیمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق در 31 دسامبر، باید با در نظر گرفتن خطر نفوذ حکومت ایران در عراق باشد».

او افزود: «من هیچ دلیل قانع کننده ای نمی بینم که ایران پس از خروج نیروهای آمریکایی از عراق، به فعالیت های خرابکارانه خود در این کشور پایان دهد».

هفته گذشته نیز، آقای رابرت گیتس، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده، تنها یک روز پیش از کناره گیری اش از این پست، گفته بود ایران سلاح پیشرفته در اختیار شورشیان عراقی و افغان قرار می دهد تا به خروج نیروهای آمریکایی از این کشورها شتاب بخشد و در نهایت به مردم آن دو کشور بگوید که این حکومت اسلامی بوده که باعث خروج نیروهای غربی از منطقه شده است.
-----------------------


ابراز نگرانی مقامات امنیتی اسرائیل از همکاری اتمی تهران – پیونگ یانگ

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- مقامات امنیتی اسرائیل از گسترش همکاری های خطرناک حکومت اسلامی ایران و کره شمالی ابراز نگرانی کردند. این مقامات که نخواستند نامشان برده شود، یادآور شدند که در یک سال اخیر مناسبات دو کشور رو به سردی گراییده بود، ولی اکنون مدتی است که از نو گرم می شود و بیم آن می رود که حکومت اسلامی ایران با پرداخت مبالغ کلانی کمک پولی به کره شمالی، که مردم آن بسیار فقیر هستند و با گرسنگی و بیماری روبرو می باشند، می خواهد در ادامه برنامه های اتمی خود، از تجربیات و تکنولوژی دولت پیونگ یانگ برخوردار گردد.

در گزارش های پیشین آمده بود که حکومت ایران با مشکلات تکنولوژی در راه ادامه برنامه های اتمی خود روبرو گردیده، ولی در عین حال قصد دارد تولید اورانیوم غنی شده با غلظت بیست درصد و بیشتر از آن را 3 برابر کند. (مشروح این گزارش را با مراجعه به فیس بوک "روزنامه خبر"مطالعه کنید).

------------------------------


بریتانیا، آمریکا و کانادا 50 مقام ایرانی را ممنوع الورود می کنند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا قصد دارند نام عده ای دیگر از مسئولان جمهوری اسلامی را که با برنامه های اتمی و موشکی ایران در ارتباط هستند، در فهرست تحریم های خود قرار دهند و آنها را به این سه کشور ممنوع الورود کنند.

وزیر خارجه بریتانیا، آقای ویلیام هیگ در این زمینه گفت: «دولت لندن به همراه متحدان خود، همکاری تنگاتنگی دارند تا افراد بیشتری را که با برنامه های اتمی و غنی سازی اورانیوم ارتباط دارند و یا در زمینه مسائل تسلیحاتی فعالند، از ورود به این سه کشور محروم کنند».

همچنین قرار است نام گروهی از ناقضان حقوق بشر در ایران نیز، در این فهرست قرار گیرد.

وزیر خارجه بریتانیا شمار افرادی را که قرار است در این فهرست قرار گیرند 50 نفر ذکر کرد و گفت که در میان آنها، شماری از وزیران کابینه جمهوری اسلامی و مسئولان قضایی و دانشمندان و کارشناسان اتمی قرار دارند؛ اما گفت که در حال حاضر قصد فاش کردن نام این افراد را ندارد.

حاجی زاده: ناوهای آمریکایی در منطقه، "سیبل متحرک" موشک های ما هستند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- فرمانده نیروی هوا – فضای سپاه پاسداران، سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده، با "سیبل متحرک" توصیف کردن شناورهای آمریکایی در خلیج فارس، مدعی شد که "شمارش معکوس" برای خروج این شناورها از منطقه آغاز شده است.

او که در پایان رزمآیش موشکی "پیامبر اعظم 6" سخن می گفت، افزود: «مقامات غربی و صهیونیستی به خوبی پیام اقتدار و بازدارندگی ایران اسلامی را دریافت کردند و ادامه حضور آنها در آب های منطقه، صرفا تحمیل هزینه ای گزاف بر اقتصاد بحران زده آن ها است و خاصیت دیگری برای ایشان ندارد».

سرتیپ پاسدار حاجی زاده پیشتر هم مدعی شده بود که حکومت ایران نیاز به ساخت موشک هایی با برد بیشتر ندارد، چرا که به گفته او، هدف موشک های ایرانی تنها "پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه" و "شهرهای اسرائیل" است – و حال نیز ایران می تواند "حتی از دامغان" شهرهای اسرائیل را هدف قرار دهد.

---------------------------------

تارنماهای خبری مشایی رفتند؛ "بای بای"

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- نزاع بین دو جناح احمدی نژاد و وابستگان به آیت الله خامنه ای، امروز (جمعه) یک پیامد ملموس داشت که ممکن است نشان شدت گیری جدل و رقابت باشد: 3 وبسایت وابسته به آقای اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر احمدی نژاد، امروز مسدود شد و در صفحه اول تارنماهای "هفت صبح"، "تماشا نیوز" و "یک شنبه" تنها واژه انگلیسی "بای بای" دیده می شود.

ثمره هاشمی: آمارهای دولت را زیر سؤال می برند تا در انتخابات پیروز شوند

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- آقای مجتبی ثمره هاشمی، دستیار ارشد محمود احمدی نژاد، به دفاع از او در برابر افرادی پرداخت که می گویند رییس جمهوری آمار دروغین به خورد مردم می دهد تا موجب گمراهی آنان شود.

ثمره هاشمی در واکنش به این اتهام گفت: «زیر سؤال بردن آمارهای منتشره از سوی دولت، مخالف مصلحت مردم و نظام است».

او جناح رقیب را متهم ساخت که در تلاش برای پیروزی در انتخابات مجلس، نسبت به درستی آمار منتشر شده از جانب دولت ابراز تردید می کنند.

آیا عقب نشینی دانشجو از ترس برکناری از وزارت بود؟

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- هرج و مرج و جدل در مورد جداسازی دختران و پسران در دانشگاه های ایران همچنان ادامه دارد.

در حالی که کامران دانشجو، وزیر علوم در نامه ای خطاب به احمدی نژاد نوشت که امر او اطاعت می شود و آنچه که "تفکیک جنسیتی" نام گرفته، اجرا نخواهد شد، حملات روحانیون ارشد حکومتی علیه این رفتار احمدی نژاد همچنان ادامه دارد.

شیخ احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، در نماز جمعه این هفته خود در این رابطه گفت: تفکیک جنسیتی حتما باید اجرا شود – ولی در عین حال گفت که این طرح به صورت ناپخته ای مطرح گردید و اکنون باید به آن جنبه اجرایی داد.

علم الهدی که همیشه سخنان جنجال برانگیز بیان داشته، امروز (جمعه) گفت: «هر ساعتی که جوانان دختر و پسر در کلاس های مختلط در کنار هم قرار می گیرند، با تحریک غریزه جنسی، صدها گناه صورت می گیرد که تبعات آن جبران ناپذیر است».

وی ادعا کرد که جداسازی دختران و پسران خواست مردم است و باید اجرا شود.

این سخنان در حالی بیان می شود که کامران دانشجو در مصاحبه ای با "ایسنا"، گفت: دستور رییس جمهوری را با گوش جان شنیدم و آن را اجرا خواهم کرد.

او با این سخنان، عملا همه اظهارات و موضع گیری ها و اقدامات پیشین خود را باطل می داند – زیرا پیشتر تأکید کرده بود که به موجب تصمیمات و قوانین جاری در حکومت، تفکیک جنسیتی آغاز شده و باید کاملا عملی گردد. اما گویا هم اکنون، وزیر علوم از برکناری خود توسط احمدی نژاد بیمناک شده و همه مواضع پیشین خویش را زیر پا می گذارد.

فراخوان دانشجویان برای بزرگداشت خیزش 18 تیر 78

گزارش بخش فارسی رادیو اسرائیل- در آستانه 18 تیر ماه، سالروز قیام دانشجویی در سال 1378، گروهی از سازمان ها و نهادهای دانشجویی از مردم خواستند که فردا (شنبه) برای بزرگداشت دوازدهمین سالگرد این خیزش، به خیابان ها بیایند.

"جبهه متحد دانشجویی" با صدور فراخوانی، با اعتراض به ادامه فضای خفقان در دانشگاه ها، از مردم خواست که شامگاه جمعه در ساعت 10 شب، بر پشت بام ها رفته و فریاد "مرگ بر دیکتاتور" سر دهند و بدین صورت به استقبال 18 تیر بروند.

در ادامه این فراخوان، از مردم دعوت شده تا فردا (شنبه)، از ساعت 6 تا 8 بعد از ظهر، به راهپیمایی در مسیر خیابان ولی عصر، از چهار راه ولی عصر تا میدان تجریش اقدام کنند.

در جریان خیزش دانشجویی تیر ماه 78، تحصن دانشجویان معترض به توقیف روزنامه "سلام"، با حمله نیروهای انتظامی و لباس شخصی به کوی دانشگاه تهران به خشونت کشید و اعتراض های سراسری را به مدت یک هفته در ایران به همراه داشت.

http://www.radis.org/

--------------------------------------

بریدن حنجره خواننده انقلابی سوریه توسط رژیم بشار اسد
العربیه: ترجمه بخشی از اشعاری که یک خواننده انقلابی سوریه، پیش از آنکه به دست نیروهای امنیتی رژیم بشار اسد بیفتد و بطور وحشیانه ای کشته شود ، این بود:" آزادی در راه است، ای بشار مشروعیت تو سقوط کرده، بنا بر این گورت را گم کن، ای بشار ای دروغگو سخنرانی هایت تو خالی است چرا که آزادی در راه است."

ابراهیم قاشوش خواننده جوان سوری که سرودهای وی در هفته های پیش در حما بویژه در جمعه ای که به نام"جمعه رفتن" نام گذاری شده بود پس از آنکه سرودهایش در رسانه های صوتی و تصویری از جمله یوتیوپ منتشر شود، جسد بی جانش در رودخانه العاصی شهر حما پیدا شد.

وی که در میان معترضان مخالف دولت به نام " بلبل انقلاب سوریه" معروف شده بود، ظاهرا سرودهایش به مذاق نیروهای امنیتی طرفدار بشار اسد خوش نیامد و چاره را در کشتن وی دیدند.

بر اساس این گزارش قاشوش تنها با صدای آهنگین خود برای دست یابی به آزادی در کشورش مبارزه می کرد . وی هیچ گاه دست به اسلحه نبرده و کاملا به مبارزه مسالمت آمیز ایمان داشت .

یکی از دوستان ابراهیم قاشوش در این باره می گوید:" سرودهای وی در جمعه هفته پیش تشویق کننده حضور صدها هزار نفری مردم حما بود."

وی افزود :" ابراهیم صبح روز یکشنبه در حالی که روانه کار خود بود از سوی نیروهای امنیتی سوریه ربوده شد و پس از چند روز جسدش در رودخانه العاصی این شهر با حنجره بریده پیدا شد.

تلویزیون العربیه به دلیل دلخراش بودن صحنه از پخش فیلم وعکس های جسد این خوانند امتناع ورزید .

دوستان و هواداران ابراهیم قاشوش نیروهای امنیتی سوریه و بشار اسد را مسئول این جنایت اعلام کردند .

هواداران ابراهیم قاشوش با تأکید بر ادامه راه وی تا دستیابی به آزادی در سوریه، اعلام کردند به افتخار ابراهیم 12 صفحه در فیس بوک به نام وی ایجاد کردند.

آنها تأکید کردند حتی اگر سرنوشتی مشابه دوست خود پیدا کنند به مبارزه ادامه خواهند داد و ترس از نیروهای امنیتی انان را از هدف خود باز نخواهد داشت .

شهر حما که در هفته پیش شاهد بزرگترین تظاهرات مخالفان بشار اسد بود هم اکنون به محاصره ارتش و نیروهای امنیتی سوریه درآمده است.
---------------------------------

پدر حسین رونقی: پسرم در حال مرگ تدریجی است
خبرگزاری هرانا – وضعیت حسین رونقی زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین روز به روز وخیم‌تر می‌شود و مسئولین هیچ اقدام مثبتی در جهت بهبود وضعیت وی انجام نمی‌دهند.

پدر حسین رونقی در گفتگوی کوتاهی با گزارشگر هرانا می‌گوید از وضعیت فعلی فرزندش بی‌اطلاع است و تنها از سوی همبندیان فرزندش متوجه وخامت حال وی شده است.

وی در ادامه افزود: پس از شنیدن خبر تشنج حسین، به زندان اوین و دادستانی مراجعه کردیم ولی رئیس زندان از ملاقاتمان با او جلوگیری کرد، سپس این موضوع را به دادستانی اطلاع دادیم آن‌ها هم گفتند ما با زندان تماس گرفتیم ایشان حمام هستند.

پدر این وبلاگ نویس ادامه داد: «در طی دو روز گذشته بار‌ها به زندان مراجعه کردم ولی کسی پاسخگو نیست و نمی‌دانم برای نجات پسرم از این وضعیت چه کاری می‌شود کرد.

وی در خصوص وضعیت جسمی حسین رونقی در آخرین ملاقات با وی گفت: "کلیه وی عفونی شده بود و در ملاقاتی که در هفته گذشته داشتیم کنترل ادرار خود را از دست داده بود و تخلیه آن نیز همراه با سوزش بود."

وی در ادامه خاطرنشان کرد "بازجویان پرونده پیش‌تر ما را به دلیل پیگیری وضعیت حسین تهدید کرده بودند که در صورت ادامه این روند وی را در زندان نگه می‌داریم تا بمیرد."

وی در پایان خطاب به تمامی وجدان‌های بیدار و مجامع حقوق بشری گفت: " پسرم در زندان در حال مرگ تدریجی است از همه مجامع حقوق بشری می‌خواهم که برای نجات حسین از این شرایط اقدام عاجلی انجام دهند.
---------------------------------------

افزایش تنش در روابط آمریکا و رژیم سرکوبگر سوریه
به گزارش خبرگزاری فرانسه، سفر سفیر آمریکا در سوریه به شهر حما که پس از تظاهرات گسترده ضد حکومتی جمعه گذشته به محاصره ارتش سوریه در آمده است، با اعتراض رسمی رژیم دمشق روبرو شد.

وزارت خارجه رژیم سوریه در بیانیه ای اعلام کرد، حضور سفیر آمریکا در حما که بدون اجازه قبلی صورت گرفت، سندی مستدل و محکم دال بر نقش آمریکا در حوادث جاری سوریه و تلاش واشنگتن برای افزایش تنش و ضربه زدن به امنیت و ثبات سوریه است.

این بیانیه که پس از سفر 'رابرت فورد' به شهر حما صادر شده، می افزاید، سوریه نسبت به این رفتارهای نامسئولانه هشدار می دهد و بر عزم خود برای اتخاذ همه تدابیر لازم به منظور بازگشت آرامش و ثبات به کشور تاکید می کند.

به گفته یکی از مقامات آمریکایی، سفیر آمریکا در دمشق به منظور دیدار با برخی معترضان به شهر حما سفر کرده است.

این در حالیست که قانون گذاران کلیدی آمریکا خواهان فراخواندن سفیر آمریکا از سوریه و شدت عمل دولت واشنگنن علیه رژیم دمشق شده اند.

قرار است امروز جمعه تظاهرات هفتگی علیه رژیم بشار اسد در شهرهای سوریه از جمله در شهر حما برگزار شود.
سوریه، تظاهرات صدها هزار نفری معترضان در حما + فیلم

خبرگزاری فرانسه در گزارشی فوری به نقل از سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه از شکل گیری تظاهراتی عظیم در شهر محاصره شده حما خبر داد و نوشت، صدها هزار نفر امروز در این شهر علیه رژیم بشار اسد تظاهرات کردند.

برپایه این گزارش، تظاهرکنندگان هرگونه گفتگو با رژیم حاکم را رد کرده و با سردادن شعارهای ضد حکومتی، خواهان سقوط رژیم بشار اسد شدند.

این در حالیست که پس از سفر سفیر آمریکا در سوریه به شهر حما، سفیر فرانسه در این کشور نیز راهی شهر حما شده است.

به گفته وزارت خارجه فرانسه، سفیر این کشور در سوریه برای اعلام حمایت پاریس از معترضان سوری به شهر حما سفر کرده است.

سفر سفیران آمریکا و فرانسه به شهر حما با اعتراض شدید رژیم دمشق روبرو شده که کشورهای غربی را به تحریک مخالفان رژیم متهم کرده است.

تلویزیون دولتی سوریه دقایقی پیش در گزارشی مدعی شد که سفیر آمریکا در جریان سفر خود به شهر حما با خرابکاران دیدار داشته است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر