Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ بهمن ۱۶, دوشنبه

صف طولانی برنج در سه راه نظر یکی از محله های پولدار های اصفهان که شان می دهد تحریم هیچ اثری روی ما نگذاشته است؟!!!

انقلاب کور  و انتخاب کور نتیجه اش همین است

صف برنج در اصفهان


صف طولانی برنج در سه راه نظر یکی از محله های پولدار های اصفهان که شان می دهد تحریم هیچ اثری روی ما نگذاشته است؟!!!

https://gozareshgar.manoto1.com/Report/h4tgbh/UGS5359
حذف "ارز مرجع" برای گوشت و برنج تأیید شد :
دولت جمهوری اسلامی ایران امروز سرانجام تأیید کرد که برنج و گوشت را همراه با شمار دیگری از کالاهای اساسی، از فهرست کالاهایی که نرخ "ارز مرجع" دریافت می کنند، حذف کرده است و از این پس، تأمین این کالاها با ارز، با "ارز مبادله ای" خواهد بود.
سه هفته پیش خبرگزاری کار ایران ("ایلنا") این خبر را منتشر کرد اما وزیر صنعت و معدن و تجارت مهدی غضنفری آن را در مصاحبه با رادیوی تهران تکذیب کرده بود.
از سوی دیگر، رادیوی ایران امروز از طریق مصاحبه با آقای صافدل رییس سازمان توسعه و تجارت تأیید کرد که برنج و گوشت دیگر تنها با نرخ "ارز مبادله ای" وارد می شود.
گفتنی است از حدود دو ماه پیش برنج در سراسر ایران به شدت کم یاب شد و مردم برای خرید کیسه های برنج وارداتی از هند، پاکستان و آرژانتین در سرمای زمستان صف های طولانی تشکیل دادند.
از سه هفته پیش که خبرگزاری کار ایران تصمیم دولت به حذف "ارز مرجع" برای تأمین گوشت و برنج را تایید کرد، نه تنها بهای گوشت و برنج به شدت افزایش یافت بلکه تقاضا برای برنج هم بسیار بیشتر شد.
یک شهروند ساکن اصفهان با تلفن موبایل خود فیلم کوتاهی را از صف بسیار طولانی از مردم در این شهر برای دریافت برنج گرفت که شب گذشته از شبکه تلویزیونی پر بینندۀ "من و تو" پخش شد. در این فیلم، بیش از هزار نفر در صفی که در طول بیش از یک خیابان دراز اصفهان تشکیل شده بود، در سرما ایستاده بودند و متقاضی خرید برنج بودند. قیمت هر کیلو مرغ نیز به حدود شش هزار تومان، به طور میانگین رسیده است.

برای دیدن فیلم بر روی تصویر بالا کلیک کنید
شرایط طاقت فرسای اقتصادی برای مردم ایران در حالی است که رژیم سی و چهارمین سالروز انقلاب خود را جشن گرفته است. خمینی با وعده های دروغین "ما آب و برق و نفت شما را مجانی می کنیم" 34 سال پیش در این ایام به ایران بازگشت اما اکنون ده ها میلیون ایرانی هر روز برای تأمین اساسی ترین نیازهای خورد و خوراک خود نیز تحقیر می شوند.
تقاضای شدید مردم برای خرید برنج در حالی است که رسانه های ایران خود تأیید کرده اند که نه تنها بخشی از برنج وارداتی به شدت آلوده است بلکه تا کنون صدها نفر نیز بر اثر مصرف برنج آلوده مرده اند.
رییس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی ایران آقای خدادوست در روزهای گذشته گفت دستکم 449 نفر در 9 ماه گذشته به خاطر مصرف برنج های آلوده درگذشته اند، که اکثراً برنج وارداتی از هند بوده است. زیرا در هند از قرص برنج برای جلوگیری از "شته زدگی" برنج استفاده شده ولی چون قرص موجب تولید "گاز فسفید" می شود، به مرگ دستکم حدود 450 انجامیده است.
بیشترین مرگ و میرهای ناشی از مصرف برنج وارداتی از هند، پس از تهران، اتفاقاً در استان های گیلان و مازندران بوده که مهم ترین استان های تولید برنج در ایران بوده اند و نیز در استان لرستان که مردم محروم آن نمی توانند مانند خود گیلانی ها و مازندرانی ها برنج ایرانی را به دلیل بهای زیاد آن خریداری کنند.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر