Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ بهمن ۱۸, چهارشنبه

اسلامگرایان تونسی دست به ترور لیبرالها زدند و رئیس حزب لیبرال آن کشور را ترور کردند در هر جا بوی اسلام ازش بیاید ترور و خشونت حرف اول را میزند اسلام یعنی بی ثباتی


اسلامگرایان تونسی دست به ترور لیبرالها زدند و رئیس حزب لیبرال آن کشور را ترور کردند  در هر جا بوی اسلام ازش بیاید ترور و خشونت حرف اول را میزند  اسلام یعنی بی ثباتی 

فراخوان مخالفان دولت تونس برای اعتصاب در روز پنجشنبه


حامیان شکری بلعید، سیاستمدار مخالف دولت تونس در برابر بیمارستانی که پس از سوء قصد به آن منتقل شده بود تجمع کردند.

تجمع کنندگان در شعارهای خود انگشت اتهام را به طرف دولت حاکم نشانه رفتند.
حمادی جبالی، نخست وزیر تونس که عضو جنبش النهضت است این سوء قصد را «اقدامی تروریستی» توصیف کرد و وعده داد که برای بازداشت عامل آن دست به هر اقدامی خواهد زد.
مخالفان دولت از حامیانشان خواسته اند که روز پنجشنبه در اعتراض به این ترور اعتصاب کنند.
منصف مرزوقی، رئیس جمهوری تونس در پارلمان اروپا در استراسبورگ گفت: «این جنایتی هولناک علیه سیاستمداری بود که من او را به خوبی می شناختم. کسی که از مدتها قبل دوست من بود. این یک سوء قصد سیاسی بود. توسط کسانی که می دانستند در این روز من در اینجا سخنرانی خواهم کرد. این یک تهدید بود، یک پیام داشت که ما آن پیام را نشنیده می گیریم و به ماموریت خود برای افشای دشمنان انقلاب ادامه می دهیم.»
رئیس جمهوری تونس سفرش به فرانسه را کوتاه کرد و برنامه سفر به مصر را برای حضور در نشست سازمان همکاری اسلامی لغو کرد تا هر چه سریعتر به تونس بازگردد.
این سوء قصد در میانه نزاعهای سیاسی بر سر ترکیب کابینه اتفاق افتاده است. کابینه ای که تحت مدیریت اسلامگرایان میانه رو از حزب النهضت است.

تونس؛ معترضان دفاتر اسلامگرایان را به آتش کشیدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از تونس، در پی ترور شکری بلعید از مخالفان سرشناس تونسی، تظاهرکنندگان در برخی شهرهای این کشور به دفاتر النهضه (اسلامگرایان) یورش بردند.

تظاهرکنندگان تونسی برای محکوم کردن قتل یکی از مخالفان لائیک در روز چهارشنبه ساختمان های حزب اسلامگرای النهضه را در منطقه مزونه در نزدیکی شهرهای سیدی بوزید و قفصه در مرکز این کشور به آتش کشیدند.
به گفته یک روزنامه نگار تونسی، در شهرهای سیدی بوزید، قصرین، بجا، بنزرت و تونس جمعیت هایی از تظاهرکنندگان خشمگین برای محکوم کردن قتل مخالف سرشناس تونس و حزب اسلامگرایی که رهبری دولت را در اختیار دارد، به خیابان ها ریختند و تظاهرات در چندین شهر این کشور ادامه دارد.

در پاریس، رييس جمهور فرانسه ترور دبیرکل حزب "ملی دمکرات" تونس را به شدت محکوم کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر