Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۲ فروردین ۱۹, دوشنبه

حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان ملاردوفراری دادن یکی از زندانیان


حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان ملاردوفراری دادن یکی از زندانیان 

غرب استان تهران - خبرگزاری مهر: دادستان ملارد از حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان دادسرای این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله علی حسین زاده اظهار داشت: تعدادی افرادمسلح، در پی حمله مسلحانه به خودروی حامل زندانیان دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان ملارد، پس ازایجاد تصادف تصنعی، با گاز اشک آور واسحله کلاشینکف، اقدام به فراری دادن یکی از زندانیان به نام رسول-ت کردند که بامداخله مامورین، پس از تیراندازی به سوی ماموران،با جا گذاشتن خودروی پراید خود،با دو دستگاه سواری و دودستگاه موتورازمحل متواری شدند.


این مسئول ادامه داد: با گزارش موضوع به دادستانی، بلافاصله بازپرس دادسرای ملارد درمحل حادثه حاضر شد و به تحقیقات مقدماتی پرداخت، در بررسی از شاهدان حادثه مشخص شد تعداد نزدیک به ۱۵نفر با کمین کردن در مسیر حامل خودروی زندان، پس از توقف خودرو بخاطر تصادف ساختگی که مسیر حرکت خودروی زندان را سد کرده بود دسته جمعی جهت فراری دادن زندانی موصوف وارد درگیری شدند، با صدور دستورات لازم از سوی دادستانی، اقدامات اطلاعاتی و شناسایی و دستگیری عوامل این حادثه آغازشده است.
دادستان ملارد در خصوص اجرای طرح های مربوط به کسف اسلحه و تجهیزات نظامی و مبارزه با اشرار مسلح به نیروی انتظامی تذکر جدی داده و دستورالعملی در این خصوص صاد کرد که ظرف ۲۴ساعت آینده به تمامی یگانهای انتظامی ابلاغ خواهد شد.
برپایی خیمه های معرفت در بقاع متبرکه استان تهران
در آستانه فرارسیدن شهادت حضرت زهرا(س) خیمه های معرفت در بقاع متبرکه شاخص استان تهران برگزار می شود، این خیمه ها که از 25 فروردین ماه به مدت 5 روز برپا است شامل غرفه های مشاوره امور اوقافی، مذهبی، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی است.
این خیمه ها با هدف ترویج فرهنگ فاطمی در فاطمیه دوم برپا می شود، با برپایی این خیمه ها در امامزادگان و بقاع شاخص و نیز اعزام مبلغان توانمند در راستای سطع دینی و معرفتی زائران و مجاوران و انس هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با روحانیت و پاسخگویی به سوالات شبهات و راهنمایی به مراجعین و سوگواران تلاش می شود.
بهره مندی 131 مددجوی کمیته امداد استان تهران از خدمات رایگان دندانپزشکی در سال گذشته
رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران اظهار داشت: از مهرماه سال 90 و با راه اندازی کانون دندانپزشکان خیر تا پایان سال 91 تعداد 131 نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات رایگان دندانپزشکی بهره مند شده اند، قداماتی که این کانون از ابتدای تاسیس تا پایان سال گذشته برای مددجویان تحت حمایت انجام داده است معادل500 میلیون ریال بوده است.
مجتبی احمد لو ضمن تشکر از دندانپزشکان خیر و نیکوکار به دلیل ارائه خدمات مطلوب به مددجویان به ویژه ایتام گفت: این کانون خدمات شایانی به مدجویان تحت حمایت در استان تهران به ویژه در مناطق محروم شهرری ، ورامین و اسلامشهر ارائه کرده است.
سال گذشته 13 هزار مددجو در زندانهای استان تهران آموزش دیده اند
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران اظهار داشت: سال گذشته در بحث اشتغال طبق برنامه قرار بود حدود 9 هزار مددجو در زندانهای مختلف استان تهران آموزش ببینند که چهار هزار نفر بیش تر از برنامه پیش بینی شده آموزش دیدند و امسال حدود 10 هزار نفر براي آموزشهاي فني و حرفه اي پیش بینی شده است كه عليرغم کمبود اعتبارات و بودجه تلاشمان اين است كه بيش از سقف تعيين شده فعاليت كنيم.
کمال زارعی عملکرد بخش آمار و رایانه را تحسين برانگيز خواند و افزود: ما در بحث آمار و رایانه در کشور در بین 32 استان توانستیم رتبه عالی را کسب کنیم، در بخش آموزش و تربیت بدنی زندانیان، استان تهران توانست سال گذشته رتبه برتر را در سطح کشور کسب کند، برنامه های کمیته کاهش آسیب در سه محور کارکنان، مددجویان و زندان برنامه ریزی می شود که هر سه محور آن مکمل هم و تکمیل کننده هم میباشد که عدم وجود یکی از آنها به معنی بازماندن از هدف پیش بینی شده است.
تعامل خوب با فرمانداران و شهرداران بايد در سالجاري تقويت شود
مدير كل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت: در سال گذشته، تعامل خوبي با فرمانداران، شهرداران و دستگاه هاي اجرايي برقرار شد كه بايد در سالجاري تقويت شود، اخلاق ورزشي حكم مي كند كه با همه دوست باشيم و با افزايش تعاملات، راندمان كارمان را ارتقا دهيم، انتظارمان اين است كه روساي ادارات حوزه ها و شهرستان ها، برنامه يكساله خود را تا پايان فروردين ارائه دهند و در آن، همه جوانب ورزشي، فرهنگي و غيره ديده شود.
محمد حسین نژادفلاح درمورد برنامه هاي سالجاري اداره كل عنوان کرد: جشنواره فجر در سال 91، يكي از كارهاي بزرگ و تجربيات ارزشمند ما بود و بنا داريم در سال 92 نيز برنامه هاي بزرگي را به مناسبت هاي مختلف برگزار كنيم كه از آن جمله مي توان به تجليل از قهرمانان استان تهران، پيشكسوتان، سرمايه گذاران بخش خصوصي و توليد كنندگان تجهيزات ورزشي، افتتاح پروژه هايي كه بيش از 90 درصد عمليات احداث آن به پايان رسيده، افتتاح پايگاه قهرماني با تجهيزات در شميران نو، گراميداشت ياد و خاطره شهيدان عرصه ورزش بويژه شهيد درفشي فر و شهيد حيدرنيا، برنامه ريزي براي روز جوان، روز ازدواج، روز دختر و روز خبرنگار و بزرگداشت جانبازان ورزشكار، اشاره كرد.
این مسئول همچنين تاكيد كرد كه با برگزاري كلاسهاي آموزشي در زمينه هاي مختلف و انتخاب مشاوران قوي، بايد به گونه اي حركت كنيم كه نگاه استانها را به خودمان معطوف نمائيم و اين گونه نباشد كه فقط در بحث اجرا هزينه كنيم و از توليد فكر و نظارت غافل بمانيم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر