Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۲ فروردین ۲۸, چهارشنبه

NNSROJ: دو درگیری میان نیروهای حزب حیات آزاد کردستان(پژاک) و نظامیان جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و شماری از اعضای سپاە پاسداران و نیروی انتظامی کشته شدند. گفته می شود چند افسر در میان کشتەشدگان بودەاند.NNSROJ: دو درگیری میان نیروهای حزب حیات آزاد کردستان(پژاک) و نظامیان جمهوری اسلامی به وقوع پیوست و شماری از اعضای سپاە پاسداران و نیروی انتظامی کشته شدند. گفته می شود چند افسر در میان کشتەشدگان بودەاند.
یک منبع مطلع با اعلام این خبر به NNS ROJ گفت شب گذشته(١٥ آوریل) گروهی از نظامیان نیروی انتىظامی در نزدیکی روستای "گولی" واقع در شهرستان ربط که در کمین برای کاسبکاران کرد به سر می برند، مورد حمله گریلاهای پژاک قرار گرفتەاند.


در این درگیری چند تن از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی کشته و زخمی شدند. از تعداد تلفات این نیروها اطلاعی در دست نیست.

علاوه بر این هفته گذشته نیز در پی انجام عملیاتی از سوی نیروهای سپاە پاسداران در منطقه "دامبات" در شهرستان ماکو بر علیه نیروهای پژاک، یک درگیری میان سپاه پاسداران و پژاک روی داده است.

در این درگیری هفت تن از اعضای سپاە پاسداران کشته شده بودند.

رسانەهای نزدیک به پژاک تاکنون هیچ واکنشی به این درگیری ها نشان ندادەاند. یکی از اعضای این حزب ضمن تایید وقوع این درگیری ها به NNS ROJ گفت که اعضای آن هیچ تلفاتی نداشتەاند.

سپاه پاسداران در تاریخ ٢٥ تیرماه ١٣٩٠ عملیات وسیعی را بر علیه حزب پژاک در مناطق مرزی ایران با عراق آغاز نمود که حدود یک ماه به طول انجامید.

در این درگیری ها شماری از نیروهای هر دو طرف کشته شدند. خبرگزاری های جمهوری اسلامی کشته شدن چند تن از فرماندهان ارشد نیروی زمینی سپاه پاسداران را در این درگیری ها تایید کرده بودند.

در پی بروز درگیری های شدید میان دو طرف، پژاک با صدور اطلاعیەایی اعلام آتش بس نمود
به روز شده در 4/16/2013 | چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲/ ۰:۲۰

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر