Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۹۱ مهر ۵, چهارشنبه

ئاگاداری بۆ هەموو ئەوانی وا خۆیان بە مرۆڤ دۆست دەزانن


ئاگاداری بۆ هەموو ئەوانی وا خۆیان بە مرۆڤ دۆست دەزانن  بەریزان بنەمالەیەکی کوردی ناوچەی کرماشان کە وەک پەنابەر   هاتوەن بۆ وەلاتی سۆئید  و
داوای پەنابریان کردوە لە وەلاتی سۆئید  داواکانیان لە لایەن کاربەدستانی وەلاتی سۆئیدەوە رت کراوەتەوە  ئیدارەی  مەهاجرینی سۆئید بریاری داوە دەریان بەکات بیان هەنێریتەوە بۆ ئیران ، قەرار واییە کە رۆژی هینی  لە شاری ئەستۆکۆلمی سۆئید خۆپیشاندانیک  ساز بەکردرێت لە لایەن  مرۆڤدۆستانەوە دژ بە بریاری دەرکردنی ئەم بنەمالە کە لە دایکیک و دۆ کۆر پیک هاتوەن خەلکی ناوچەی کرماشانن
tezahorat ber aelei tesmim edarei mehajret swed, le der förvaltningsrätten,roj jomeh 2012-09-28 wext 11:00-14:00 Address: Tegeluddsvägen 1 Stockholm

بان کی مون به احمدی نژاد هشدار داد از "اظهارات تحریک آمیز" خودداری کند

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در مجمع عمومی این سازمان به نیویورک سفر کرده ، خواست در این نشست از " اظهارات تحریک آمیز" خودداری کند.

او در دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران هشدار داد اظهارات تحریک آمیز ممکن است با عواقب زیان باری همراه باشد.

در مقابل احمدی نژاد قالیچه ای حاوی تصویر نقشه ایران را به عنوان " هدیه ملت ایران" به دبیرکل سازمان ملل هدیه داد.

احمدی نژاد از سال 2005 تاکنون در همه جلسات مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کرده و قرار است روز چهارشنبه آینده در این مجمع سخنرانی کند.

او که برای آخرین بار به عنوان رئیس جمهور به نیویورک سفر می کند در سخنرانی های سال های گذشته معمولا به برنامه اتمی ، مخالفت با ساختار شورای امنیت ، مسئله فلسطین و مواضع آمریکا و دیگر کشورهای غربی می پرداخت.

در همین حال فرانسه ،بریتانیا و آلمان به شکل رسمی از اتحادیه اروپا خواسته اند تحریم های جدیدی علیه ایران به کار گیرند.

وزیران خارجه این اتحادیه قرار است در نیمه اکتوبر آینده مسئله تحریم های جدید را بررسی کنند.

همچنین اعضای گروه 1+5 (پنج عضو دائم شورای امنیت وآلمان) قرار است روز پنجشنبه آینده در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با کاترین آشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد نتایج دیدار اخیر وی با سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی ایران گفتگو کنند.
منبع خبر: خبرگزاری العربیه
-----------------------------

سیاست پشت اعدام ها را بشناسیم
برعلیه آن سازمان یابیم.

رژیم جنایت کار سرمایه اسلامی حتا گاهی مواقع آگاهانه کاری می کند که مردم را ناعلاج از اعتراض بکند، قبل از اینکه مردم در اشکال مختلف و چون طبقات اجتماعی فرصت سازماندهی شده و سازمان یابی خویش را بیابند. رژیم می داند که اگر مردم در محیطی نسبتن آرام به بررسی اعمال سران رژیم و علل آن بیاندیشند و بعد اعتراضی را سازمان دهند، بعنی خود زمان ، مکان، ابزار و هدف مبارزه را انتخاب کنند، چون از عهده برآوردن نیازهای کارگران و مردم زجمتکش و حقوق خورده شده ، بر نمی آید،
این نوع اعتراضات که هم اکنون به اشکال مختلف همچون اعتصابات کارگری، اعتراضات خیابانی نه چندان دامنه دار جاری و اما پراکنده اند، چه بسا که در تداوم خویش به خیزشی عمومی با سرپرستی طبقه بالنده و دارای نقش اصلی در تولید و توزیع نعم مادی و معنوی جامعه تبدیل شده که تمام سدها را شکسته و منجر به تغییرات رادیکال عمیق شود. یعنی طبقات زجر دیده رژیم را به زیرکشند، سلطه سرمایه و سرمایه داران بر ابزار تولید رابر اندازند. با برپائی دولت خودشان (دولت شورائی کارگران و زحمتکشان) خویش را برای همیشه رها نمایند.
ا ین مسئله از یک طرف بعنوان مهمترین عامل این اعمال ضد انسانی است و دیگر اینکه در چنین زمانهائی رژیم فرصت می یابد که برنامه های اصلی تر خود را پیاده نماید. مثلن اکنون که مسئله قطع یارانه ها در لفافه عاقلانه و یا... سازی آنها در جریان است، رژیم با برنامه ریزی کامل و از پیش تعیین شده، اعدام زندانیان را پیش می کشد. جامعه ناعلاج از توجه به این مسئله که جان و زندگی انسان در میان است، می شود. و اگر هم موفق به اعدام گردد که بارها گردیده است، جو رعب و وحشت ایجاد می کند. جامعه را منکوب کرده و از اعتراض عمومی باز می دارد.
در چنین شرایطی بایسته است که طبقه کارگر و فعالین سوسیالیست اش و نیز فعالین رادیکال و سوسیالیست دیگر جنبش های اجتماعی مانند دانشجویان و زنان به باور من این مسائل و سیاست را در یابند وبه خود سازمان دهی برای خود رهائی توجه اصلی شان را نشان دهند. یعنی با داشتن چنین استراتژی می شود، به مصاف چنین اوضاعی شتافت و اگر نه مبارزه و اعتراضات با تمامی زحمات و خسارات بویژه جانی به نتایج چندان مؤثری نمی انجامند. راه حنثی سازی چنین سیاستی، عقب نشاندن رژیم و در نهایت سرنگونی آن در گرو مبارزه متشکل طبقاتی است که کارگران آگاهانه رهبری آنرا به دست داشته باشند. طبقه کارگر و اقشار دیگر در این مبارزه نمی توانند به پیروزی با مفهوم و معنی یعنی سرنگونی عامل اعدام ها، فقر و نداری و استثمار روزافزون برسند و رهائی یابند، مگر اینکه تشکلات حزبی صنفی خویش را به وجود آورده و تحت پرچم مستقل طبقاتی کارگران بسیج شوند.مبارزات دو سال قبل شاهد روشنی بر این ادعا هستند.
و گر نه، رژیم خود را آماده کرده و می کند. رژیم برای فائق بر بحران سیاسی و اقتصادی موجود مجبور است چون سگی هار حمله کند و گاز بگیرد. آری این جانیان سرمایه برای پیشبرد سیاست های ضد انسانی شان از هر نوع جنایتی روی گردان نیستند، همچنانکه تا کنون نبوده اند. ما بارها این را هم در سطح ملی و هم بین المللی شاهد بوده ایم. اعدام های دسته جمعی زندانیان سیاسی در دهه 60 و به رگبار بستن مردم معترض در خیابانهای تهران و شهرستانها همین سال پیش و نیزکشتار مردم عراق و افغانستان و... از طرف سرمایه ی جهانی که هم چنان ادامه دارد، از نمونه های آشکار، ولی نه تنهای چنین سیاستی اند.
همه دولت های سرمایه داری جهان کنونی که همه دنیا را در چنگال خویش گرفته اند، از دموکرات و دیکتاتور و امپریالیست و...نیز اگر که از ترس افکار عمومی خودشان، جرئت پشتیبانی آشکار را نداشته باشند، خوشحال هستند و پنهانی از این جنایت ها ی دولت اسلامی لبخند بر لب و پشتیبانی می نمایند. اگر نتوانیم رژیم هار سرمایه را در اجرای برنامه های اصلی اش مانند اعمال سیاست "ریاضت اقتصادی" که خود را در قطع یارانه ها بعینه نشان می دهد، ناچار به عقب نشینی نمائیم، بدانیم که زندگی را برایمان جهنمی تر خواهند نمود. طبقه کارگر و دیگر اقشار کم درآمد یعنی نود درصد از ساکنین را به فلاکتی دچار خواهند کرد که دو سه نسل را به تباهی روحی و جسمی دچار می کنند. بکوشیم که در ضمن گسترش مبارزه بر ضد اعدام و فقر و فلاکت از هر امکان بهره برده و خود را سازمان دهیم و برای نبرد های بزرگ پیشاروی آماده گردیم. سرنوشت ما و آیندگان ما را، خود و با مبارزه متحدانه بر علیه سرمایه و دولت اش تعیین کنیم.

مرگ بر رژیم سرمایه اسلامی
رژیم اعدام و شکنجه، رژیم استثمار و فقر
زنده باد مبارزه هدفمند توده ها،
زنده باد مبارزه طبقاتی متشکل کارگران و زحمتکشان.

حمید قربانی
7 دی ماه
1389

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر