Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ بهمن ۲۰, چهارشنبه

قوتابخانه‌ی‌ ئیسلام هه‌ر له‌ مناڵیه‌وه‌ تا مردن به‌ ترس و هه‌ڕه‌ شه‌ و تۆ قاندن مرۆڤه‌كان


قوتابخانه‌ی‌ ئیسلام هه‌ر له‌ مناڵیه‌وه‌ تا مردن به‌ ترس و هه‌ڕه‌ شه‌ و تۆ قاندن مرۆڤه‌كان
قوتابخانه‌ی‌ ئیسلام هه‌ر له‌ مناڵیه‌وه‌ تا مردن به‌ ترس و هه‌ڕه‌ شه‌ و تۆ قاندن مرۆڤه‌كان په‌روه‌رده‌ ده‌كات ئه‌مه‌ش وا ده‌كات به‌ گشتی‌ مرۆڤی‌ مسوڵمان به‌ شێوه‌یه‌ كی‌ به‌ رچاو توندو تیژ و شه‌ڕانی‌ بێت چونكه‌ هه‌ر له‌ منالیه‌وه‌ تا ده‌مرێ‌ ئیسلام هه‌میشه‌ باسی‌ كوشتن , سه‌ر بڕین , ده‌ست بڕین , جیهاد , جه‌نگ , دۆزه‌خ . ئاگر , سوتاندن , به‌ردبارانكردن , شمشێر .... تد ده‌كات .

هه‌ر ئه‌مه‌ش وای‌ كردوه‌ كۆمه‌ ڵگا ئیسلامیه‌كان مرۆڤی‌ توندو تیژ به‌رهه‌م بێنن هه‌موو ئه‌و توندو تیژیه‌ی‌ له‌
كۆمه‌لگا ئیسلامیه‌كان هه‌یه‌ ئه‌و راستیه‌مان بۆ ده‌رده‌خه‌ن
ويَنةى خودا كاتيَك بشوو دةدات لة بةهةشت .


بة بيَ ى بيرو باوةرى مسولمانان هةر مسولمانيَك بجيَتة بة هةشت خودا لةبة هةشتدا 72 حؤرى بىَ دةبة خشىَ , تا ئيَستا سةدان مليار مسولمان مردون كة دةبيَت جارانى 72 بكرىَ واتة زمارةيةكى خةيالى لة حؤرى لة بةهةشتا بونى هةية و هةمويان لة لاى خودان بؤ ية خودا كاتيَك بشو دةدات توشى ئةم حالةتة دةبيَت كة لة
سةرةوة دةيبينن.
am nusinane nazari ajansknews nya wak mediayki azad harchiman bo beneren belawi dakinawa
این هم سند انکار ناپذیر دروغگوئی، ریاکاری و پستی مقامات سلطنت خامنه ای حاکم بر ایران

2000 كارمه‌ند ئیتلاعاتی له‌ تارانه‌وه‌ ره‌وانه‌ كوردستان ده‌كرێن
\له‌ درێژه‌ی‌ راگواستنی‌ به‌شێكی‌ زۆر له‌ دانیشتوان‌و به‌ تایبه‌ت كارمه‌ندانی‌ حكومه‌تی‌ له‌ شاری‌ تاران، كۆماری‌ ئیسلامی‌ به‌ نیازه‌ هه‌زاران كارمه‌ندی‌ ئه‌و شاره‌ ره‌وانه‌ی‌ شاره‌كانی‌ كوردستان بكات‌و ئه‌مه‌ش نیگه‌رانی‌ زۆر له‌ ناو خه‌لكی‌ كوردستان‌و كارمه‌ندانی‌ كوردستان دروست كردوه‌.
به‌ گوێره‌ی‌ هه‌واڵی ماڵپه‌ڕی رۆژنامه‌ كه‌وتووه‌ كۆماری‌ ئیسلامی‌ به‌ نیازه‌ پێنج هه‌زار كارمه‌ند له‌ شاری‌ تارانه‌وه‌ بگوازیته‌وه‌ بۆ پارێزگاكانی‌ دیكه‌ی‌ ئێران‌و له‌ رێژه‌یه‌ش ته‌نیا 2هه‌زار كارمه‌ند ره‌وانه‌ی‌ پارێزگای‌ كوردستان ده‌كرێت‌و 3 هه‌ار كارمه‌نده‌كه‌ی‌ تریش دابه‌ش ده‌كرێت به‌ سه‌ر هه‌ر 30 پارێزگاكه‌ی‌ تری‌ ئێران.
ته‌نیا پارێزگای‌ كوردستان 2 هه‌زار كارمه‌ندی‌ فارس‌و توركی‌ بۆ ته‌رخان كراوه‌ كه‌ بریار وایه‌ له‌ سه‌ره‌تای‌ ساڵی‌ هه‌تاویه‌وه‌ بگوازرینه‌وه‌‌و به‌ سه‌ر شاره‌كانی‌ ئه‌و پارێزگایه‌ دابه‌ش بكرێت.
له‌و 3هه‌زار كارمه‌نده‌ی‌ تر كه‌ به‌ سه‌ر پارێزگاكانی‌ دیكه‌ی‌ ئێران دابه‌ش ده‌كرێن، شاره‌ كوردیه‌كانی‌ پارێزگای‌ ئازه‌ربایجان، كرماشان‌و ئیلام زۆرترین كارمه‌ندی‌ فارس‌و تورك یان بۆ ره‌وانه‌ ده‌كرێت كه‌ به‌ پێی‌ به‌راوردێكی‌ ئاماری‌ كه‌ ده‌ست رۆژنامه‌ كه‌وتووه‌ له‌و پێنج هه‌زار كارمه‌نده‌، شاره‌ كوردیه‌كانی‌ ئێران له‌ سه‌دا 65یان به‌رده‌كه‌وێ‌.
ده‌قی‌ پرۆژه‌كه‌ی‌ حكومه‌تی‌ ئێران بۆ گواستنه‌وه‌ی‌ كارمه‌نده‌كانی‌ له‌ شاری‌ تاران بۆ شاره‌كانی‌ دیكه‌ له‌ خواره‌وه‌ بخوێنه‌وه‌:
«آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از شهر تهران»
هیأت وزیران در جلسه مورخ 23/12/1388 بنا به پیشنهاد مشترک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از شهر تهران را به تصویب رساند.
بر اساس آیین‌نامه اعطای تسهیلات به کارکنان دستگاه‌های اجرایی متقاضی انتقال از شهر تهران، دستگاه‌های اجرایی مکلفند در فرایند استخدام رسمی و پیمانی ضمن رعایت قوانین و مقررات مربوط به ویژه در مورد برگزاری آزمون و رعایت اصل برابری فرصت‌ها، تسهیلات لازم را برای کارکنان مشمول این آیین‌نامه فراهم نمایند.
بر این اساس، در صورت انتقال کارمندان رسمی و پیمانی به دستگاه اجرایی دیگر یا واحدهای دیگر همان دستگاه اجرایی، پست سازمانی کارمند از دستگاه اجرایی در سایر شهرها بجز کلان‌شهرهای مبدأ کسر و به سقف پست‌های سازمانی دستگاه مقصد اضافه می‌شود.
اعتبارات مربوط به حقوق و مزایای کارکنان منتقل شده در چارچوب اختیارات هیأت وزیران موضوع جابجایی اعتبارات دستگاه‌های اجرایی با تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور از جهت رعایت مقررات به دستگاه مقصد منتقل می‌شود.
مزایای انتقال از تهران
طبق این آیین‌نامه، مزایای بی‌سابقه‌ای برای کارمندانی که از تهران به شهرهای کوچک منتقل شوند در نظر گرفته شده است که در چارچوب آن، هدیه انتقال به میزان یک ماه حقوق و مزایای مستمر به کارکنان پرداخت خواهد شد. همچنین در مورد مشمولان این آیین‌نامه هزینه جابجایی محل خدمت و هزینه سفر به میزان صد در صد علاوه بر هزینه‌ةای مورد عمل در مقررات افزایش می‌یابد.
*برداشتن سقف اضافه کار
بر اساس مصوبه دولت، دستگاه‌های اجرایی مکلفند در مورد افراد مشمول این آیین‌نامه ترتیبی اتخاذ نمایند که مشمول معافیت از محدودیت 50 درصد اضافه‌کار موضوع ذیل بند 9 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری شوند.
طبق بند 9 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، مجموع مبالغ قابل پرداخت تحت عنوان اضافه کار به هر یک از کارمندان نباید از حداکثر 50درصد حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های وی تجاوز نماید اما در هر دستگاه اجرایی حداکثر تا 20درصد کارمندان آن دستگاه که به اقتضای شغلی، اضافه کار بیشتری دارند از محدودیت سقف 50مستثنی می‌باشند که بر اساس مصوبه دولت، برای کارمندان متقاضی انتقال از تهران سقف اضافه کار وجود نخواهد داشت.
*دریافت وام با شرایط آسان
بر اساس بخش دیگری از مصوبه دولت به منظور تسهیل انتقال کارمندان از تهران، شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی موظف شد با رعایت قوانین و مقررات در سقف امتیاز حق شاغل، تسهیلات لازم را برای مشمولان این آیین‌نامه فراهم نماید.
همینطور بانکهای دولتی مکلفند طبق ضوابط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نسبت به اعطای تسهیلات وام بابت ودیعه مسکن، خرید مسکن، تعمیرات مسکن، خرید خودرو و کالای خانگی در حداکثر سقف مقرر در مقررات بدون سپرده‌گذاری و نوبت‌گذاری اقدام نمایند.
*هدیه ازدواج
بعلاوه، مقرر شد از محل اعتبارات خدمات رفاهی دستگاه مربوط حسب مورد (دستگاه مبدأ یا مقصد) هدیه ازدواج به میزان یک ماه حقوق و مزایای متعلقه به کارمند منتقل شده پرداخت شود. ضمنا پرداخت هدیه یادشده مانع از پرداخت سایر امتیازات قانونی که توسط دستگاه پرداخت می‌شود، نخواهد بود.
*امکانات ورزشی و بهداشتی رایگان
همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف شده است ترتیبی اتخاذ نماید که کارمندانی که در اجرای این آیین‌نامه انتقال می‌یابند و همچنین همسر و فرزندان تحت تکلف آنان، هر دو سال یک بار به صورت رایگان تحت معاینات پزشکی توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی یا مراکز خدمات بهداشتی و درمانی تحت پوشش وزارت یاد شده قرار گیرند.
سازمان تربیت بدنی نیز مکلف است با رعایت قوانین و مقررات مربوط تسهیلات لازم را برای برخورداری کارمندان انتقالی و همسر و فرزندان آنان از امکانات ورزشی تحت پوشش سازمان تربیت بدنی در محل انتقال، به طور رایگان فراهم نماید.
*سقف امتیازات برای خدمت در مناطق محروم
بر اساس مصوبه دولت، کارمندانی که به مناطق کمتر توسعه یافته و بد آب و هوا انتقال می‌یابند با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در شرایط مساوی از حداکثر سقف امتیاز مقرر (حسب مدرک تحصیلی) در بند (1) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند شد.
طبق بند 1 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا برای مشاغل تخصصی که شاغلین آنها دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند تا به میزان 25درصد امیتاز حقوق ثابت و برای سایر مشاغل تا 20درصد حقوق ثابت هر کدام از کارمندان واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
*الزام به پذیرش درخواست متقاضیان
بر اساس مصوبه دولت، تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند بر اساس درخواست کارمند با رعایت ضوابط و مقررات مربوط نسبت به پذیرش درخواست آنان مبنی بر انتقال اقدام نمایند.
*نقش جمعیت شهرهای مقصد در بهره‌مندی از امتیازات
امتیازات موضوع این آیین‌نامه با توجه به شاخص جمعیت شهرها، به این شرح است که کارمندانی که شهرهای با جمعیت تا 100هزار نفر منتقل می‌شوند از 100درصدی امتیازات مصوب فوق بهره‌مند خواهند شد.
این رقم برای کارمندانی که به شهرهای 100هزار نفر تا 200هزار نفر منتقل شوند 75درصد، 200هزار نفر تا 400هزار نفر 65درصد، 400هزار نفر تا 600هزار نفر 55درصد، 600هزار نفر تا 900هزار نفر 45درصد و برای کارمندانی که به شهرهای با جمعیت بالای 900هزار نفر منتقل شوند 30درصد تعیین شده است.
*نحوه شمولیت بر کارکنان دستگاه‌های غیردولتی
بر اساس مصوبه دولت، آن دسته از کارمندان دستگاه‌های اجرایی که مشمول مستثنیات ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشند ،دستگاه‌هایی همچون نهادها، موسسات و تشکیلات و سازمانهای زیر نظر مستقیم مقام معظم رهبری، وزارت اطلاعات، نهادهای عمومی غیر دولتی، اعضاء هیات علمی، و قضات هیاتهای مستشاری دیوان محاسبات، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان رهبری و نیروهای نظامی و انتظامی، منوط به اینکه به یکی از واحد‌های تابع یا وابسته به دستگاه متبوع در شهرستانها (به جز کلان‌شهرها) منتقل شوند، حسب مورد طبق ضوابط مورد عمل و از محل اعتبارات دستگاه متبوع از مزایای این آیین‌نامه برخوردار خواهند شد.
*امکان افزایش تسهیلات تشویقی
بر اساس این آیین‌نامه، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند علاوه بر تسهیلات مقرر در این آیین‌نامه و به منظور جلب رضایت کارمندان خود برای انتقال از شهر تهران به سایر شهرهای کشور (به استثنای شهرهای استان تهران و کلان‌شهرها) تسهیلاتی را با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات موجود و در چارچوب قوانین و مقررات مورد عمل و با تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور پیش‌بینی نمایند.
استانداران، مسئول اجرای این آیین‌نامه و ساماندهی نیروهای انتقالی می‌باشند و موظفند با توجه به درخواست داوطلب و نیاز دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها، اقدامات لازم را به عمل آورند.
همچنین اعطای تسهیلات مربوط به مصوبه مورخ 12/6/1386 دولت، در مواردی که در این آیین‌نامه پیش‌بینی نشده باشد، به مشمولان متقاضی انتقال از تهران بلامانع است.
*امکان استفاده کارکنان قراردادی
بر اساس مصوبه دولت، کارکنان قراردادی و عناوین مشابه که با دستگاه‌های اجرایی قرارداد مستقیم منعقد کرده باشند، می‌توانند همانند کارکنان رسمی و پیمانی مشابه از تسهیلات این آیین‌نامه برخوردار شوند.
معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظف است بار مالی ناشی از اجرای این آیین‌نامه را در بودجه سالانه دستگاه‌های اجرایی پیش‌بینی نماید.
معاونت‌های توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور و برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظفند گزارش شش ماهه عملکرد دستگاه‌های اجرایی ملی و استانداران را به رییس‌جمهور ارائه کنند.
این آیین‌نامه که از تاریخ 1/1/1389 لازم‌الاجرا است از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.
...............................................................
« تبصره – سایر کارمندان انتقال یافته ضمن عقد قرارداد با دستگاه اجرایی (مقصد) بر اساس شرح وظایف محول شده، انجام وظیفه می­نمایند و در صورتی که برای این افراد پست سازمانی وجود نداشته باشد، برای آنان پست سازمانی با نام ایجاد می شود، دستگاهها مکلفند فهرست پست های سازمانی با نام ایجاد شده را برای معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ارسال نمایند..
2- متن زیر جایگزین ماده 5 تصمیم نامه مذکور می شود:
« ماده 5- کارمندان رسمی و پیمانی انتقال یافته ار شمول محدودیت سقف پنجاه درصد اضافه کار موضوع بند 9 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری در دستگاه مقصد معاف می باشند و برای سایر کارکنان انتقال یافته تا سقف یکصد ساعت اضافه کار قابل پرداخت می باشد.»
3- احکام کارگزینی کارمندان رسمی و پیمانی و قراردادهای سایر کارمندان انتقال یافته پس از انتقال توسط دستگاه اجرایی مقصد با اعمال افزایشهای موضوع این تصمیم نامه حسب مورد صادر یا منعقد می شود.
4- معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور حق شاغل کارمندان رسمی و پیمانی انتقال یافته را تا سقف هفتاد و پنج درصد حق شغل که داوطلب انتقال از آن برخوردار می شود، افزایش خواهد داد.
تبصره 1- حقوق و مزایای سایر کارمندان انتقال یافته به میزان 20 درصد به مبلغ قرارداد در دستگاه اجرایی (مقصد) اضافه خواهد شد.
تبصره 2- به کارمندان رسمی و پیمانی متخصص که به مناطق محروم انتقال می یابند، به میزان هفتصد تا دو هزار امتیاز موضوع بند (5) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری، فوق العاده شغل تعلق خواهد گرفت.
5- امتیازات موضوع بند (1) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان رسمی و پیمانی که به مناطق موضوع تصویب نامه شمراه 76294/ت36095 هـ مورخ 10/4/88 منتقل می­شوند، تا بیست و پنج درصد امتیاز حقوق ثابت افزایش می یابد.
تبصره – به کارکنان متقاضی انتقال و همچنین کارمندان مستقر در مناطق مرزی و جزایر جنوبی خلیج فارس از جمله تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی، صد در صد این امتیازات پرداخت خواهد شد.
6- کارمندان رسمی و پیماین شاغل در مشاغل تخصصی که به مناطق محروم انتقال می یابند، از حداکثر فوق العده شغل موضوع بند (5) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به آیین نامه مربوط بهره­مند خواهند شد.
7- کارمندانی که در اجرای این تصمیم نامه انتقال می­یابند، موظفند تعهد محضری مبنی بر انجام ده سال خدمت در دستگاه اجرایی محل خدمت ارائه نمایند.
تبصره – بازنشستگانی که از تسهیلات این تصمیم نامه بهره مند گردیده اند، مکلف به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم مراجعه به محل سکونت قبلی می باشند.
8- استانداران و فرمانداران و شوراهای اسلامی موظفند راهکارهای لازم را به منظور حصول اطمینان از استقرار بازنشستگان و سایر افراد به وزارت کشور و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور اعلام نمایند.
9- استانداری تهران موظف است نسبت به برنامه ریزی و ایحاد 100 هزار فرصت شغلی مورد تعهد در شهرستانهای استان تهران اقدام نماید.
10- اعطای هر گونه تسهیالت تشویقی توسط دستگاههای اجرایی به دستگاههای دولتی و غیر دولتی بویژه بخش خصوصی و کارمندان آنها در شهر تهران لغو و به سایر شهرستانهای استان تهران اختصاص می یابد.
11- کارمندانی که به روستاها، بخشها و شهرهای مناطق محروم و کمتر توسعه یافته منتقل می­شوند، علاوه بر استقاده از مزایای بندهای 5 و 6 این تصمیم نامه و تبصره های آن از مزایای فوق العاده بهره ­وری و کارانه و فوق­العاده ویژه برخوردار می­شوند.
12- وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است اعتبارات حقوق کارکنان رسمی و پیمانی را به دستگاه مقصد منتقل نماید.
13- معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مکلف است اعتبارات حقوق کارکنان قراردادی را به دستگاه مقصد منتقل نماید.
14- کارمندان زن که به همراه همسران کارمندشان منتقل می شوند تنها از وام موضوع این تصمیم نامها بهره مند خواهند شد.
15- کارمندانی که از کلانشهرها (غیر از تهران) به مناطق محروم منتقل می شوند تنها از امتیازات مربوط به حقوق و مزایا بهره مند خواهند شد.
16- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تسهیل انتقال کارکنان دولت، تسهیلات زیر را حسب مورد به کارکنانی که به صورت قطعی به استانها منتقل می­شوند با درخواست آنان و تأیید دستگاههای اجرایی از طریق بانک عامل پرداخت می کند:
الف – وام ساخت مسکن، دویست و پنجاه میلیون (250/000/000) ریال
ب _ وام خرید مسکن، دویست میلیون (200/000/000)ریال
ج_ وام تعمیرات، پنجاه میلیون (50/000/000) ریال
د- وام ودیعه مسکن، يکصد میلیون (100/000/000) ریال
تبصره 1- در صورت استفاده از وام شخص متقاضی نمی­تواند از سایر وامها بهره مند شود. وزارت مسکن و شهرسازی موظف است ترتیبات لازم را برای استفاده از تسهیلات مذکور فراهم نماید.
تبصره 2- در صورتی که سند زمین و مسکن به نام کارمندان انتقال یافته صادر شود حق انتقال آن را به مدت ده سال نخواهند داشت.
تبصره 3- در صورتی که زمین و مسکن قابل واگذاری در محل خدمت کارمندان انتقال یافته وجود نداشته باشد، در نزدیکترین محلی که از طرف سازمان مسکن و شهرسازی استان اعلام می­شود زمین و مسکن واگذار خواهد شد.
17- صندوق مهر امام رضا (ع) مجاز به ارائه و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مسکن و غیره در شهر تهران نمی باشد و موظف است تسهیلات یاد شده را به شهرستانهای استان تهران اختصاص دهد.
18- ددر استانهایی که امکان واگذاری زمین یا مسکن وجود ندارد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وام خرید مسکن یا ودیعه مسکن به کارکنان انتقالی پرداخت می نماید.
19- ددر صورت عدم اعلام نیاز از سوی دستگاههای اجرایی مقصد، متقاضیان انتقال باید مراتب را به استانداران اعلام نمایند تا استانداران محل خدمت متقاضی را در سایر دستگاههای اجرایی مناطق محلی با توجه به اولویت انتخاب شده از سوی متقاضی تعیین نمایند.
20- سیاستهای تشویقی زیر برای مقامات و مدیرانی که در راستای اجرایی شدن موضوع انتقال از تهران به سایر نقاط کشور مساعی لازم را داشته باشند، با توجه به شاخصهای عملکرد که توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارزیابی می­شود، اعمال خواهد شد:
الف – اعطای نشان لیاقت مدیریت o:p>
ب – پرداخت پاداش ویژه
ج – معرفی به عنوان مدیر نمونه در جشنواره شهید رجایی
د- اولویت ارتقاء در پستهای مدیریتی
هـ- افزایش اعتبارات دستگاه استانی از محل اعتبارات استان به استانهایی که به نجو شایسته این تصمیم نامه و مقررات مربوط را اجرایی نمایند. &
21- وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بازرگانی، صنایع و معادن، رفاه و تأمین اجتماعی، تعاون، کار و امور اجتماعی، نیرو و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سایر وزارتخانه ها، موسسات، سازمانها و شرکتهای دولتی موظفند امکانات و تسهیلات لازم را به منظور تولید محصولات داخلی از جمله مشاغل خانگی و مانند آن در اختیار فرزندان کارمندان انتقال یافته و بازنشستگان که از تهران و سایر کلانشهرها به نقاط دیگر کشور مهاجرت می­نمایند، قرار دهند.
تبصره – استانداران، فرمانداران و شوراهای اسلامی مکلفند همکاری همه جانبه را با دستگاههای موضوع این بند به منظور حمایت از سیاستهای کلی دولت اعمال نمایند.
22- دستگاههای مذکور در بند (22) این تصمیم نامه مکلفند تسهیلات و ساز وکارهای انگیزشی کافی را برای سایر متصدیان مشاغل آزاد (غیردولتی) که از تهران به سایر شهرها نقل مکان می­کنند، فراهم نمایند.
23- وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر مراکز آموزش عالی مستقر در تهران و کلانشهرها موظفند امکانات و تسهیلات لازم را به منظور جابجایی همسر دانجشو و فرزندان دانشجوی کارمندان انتقال یاتفه و بازنشستگان متقاضی انتقال از تهران و کلانشهرها که به سایر نقاط کشور منتقل می­شوند، فراهم نمایند.
24- دستگاههای اجرایی موظفند در راستای سیاستهای عدم تمرکز و کاهش وظایف و مأموریتها در تهران، مأموریتهای قابل تفویض را ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ این تصمیم نامه احصاو با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به استانها واگذار نمایند.
25- وزراء و روسای سازمانها و استانداران موظف به نظارت بر اجرای این تصمیم نامه خواهند بود و هر پانزده روز، گزارش لازم را برای ارائه به رئیس جمهور، برای وزارت کشور و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ارسال خواهند نمود.
26- معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مسئولیت نظارت بر حسن اجرای مفاد روش اجرایی موضوع انتقال از شهر تهران به سایر نقاط کشور را بر عهده داشته و گزارشهای لازم را در مقاطع مختلف به رئیس جمهور ارایه می­نماید.
محمدرضا رحیمی
معاون اول رئیس جمهور

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر