Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ اسفند ۱, یکشنبه

العربیه: تهران به یک پادگان بزرگ تبدیل شده است

دیشب در شهر مریوان دو نفر از مامورین رژیم که مردم آن شهر را خیلی مورد اذیت و آزار قرار داده بودند توسط چند نفر ناشناس به هلاکت رسیدند و به درک واصل شدند.
و اعتصاب عمومی هم به کرمانشاه رسید و جوانان دلیر کرمانشاهی با نیروهای سرکوبگر در میدان سرای نواب و میدان آزادی با نیروهای سرکوبگر به زد خورد برداخته اند.

العربیه: تهران به یک پادگان بزرگ تبدیل شده است

العربیه: خبرهای رسیده از تهران پایتخت ایران حاکی از آن است که نیروهای امنیتی، گارد ضد شورش، نیروهای بسیج و افراد موسوم به لباس شخصی برای جلوگیری از شکل گیری هر گونه تجمع و راهپیمایی، از صبح امروز یکشنبه در میادن و خیابان های اصلی شهر مستقر شده اند. این حضور به گونه ای است که شاهدان عینی از تبدیل شدن تهران به یک پادگان بزرگ سخن می گویند و تاکید می کنند نیروهای امنیتی تلاش می کنند تجربه تحصن معترضان در میدان التحریر قاهره تکرار نشود.

---------------------------------------------

ناآرامی در ایران، تظاهرات در سوئد

ناآرامی در تهران و شهرهای دیگرایران ادامه دارد. در چندشهر کردستان ازجمله مهاباد، سنندج و مریوان مردم در میدان ها و خیابان ها تجمع کرده و به سوی ماموران انتظامی سنگ پرتاب کرده و به مقابله با آنها پرداخته اند. در اصفهان، مشهد، رشت و شیرازنیز حضور نیروهای انتظامی، بسیج و لباس شخصی در میدان ها و خیابان های اصلی شهر گسترده است، اما مردم نیز درحدی وسیع دراین محل ها گردآمده و به دادن شعارعلیه رهبران جمهوری اسلامی پرداخته اند.
باوجود ناآرامی های گسترده در سطح شهر تهران و درگیری میان نیروهای امنیتی و انتظامی با مردم، خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران گزارش داده است که تهران درآرامش کامل به سرمی برد.یکی ازشعارهای جدیدی که درتظاهرات امروز داده شده «اسفند دونه دونه، سیدعلی سرنگونه» است.
از ساعت شانزده امروز تظاهراتی در میدان مرکزی استکهلم، سرگل برگزارمی شود. هدف ازاین تظاهرات، پشتیبانی ازگردهم آیی امروز مردم در ایران برای بزرگداشت یاد دو قربانی تظاهرات روز بیست و پنجم بهمن، صانع ژاله و محمدمختاری اعلام شده است.

صانع ژاله و محمدمختاری برای بزرگداشت این دو، شورای هماهنگی راه سبز امید، حامی میرحسین موسوی و گروه های مختلف ازجمله دانشجویی درایران فراخوانی برای گردهم آیی در سطح شهرهای ایران داده اند.
براساس گزارش های منتشرشده ، تمام میدان های بزرگ تهران و شهرهای دیگرتوسط نیروهای لباس شخصی و امنیتی و همچنین موتورسواران جمهوری اسلامی محاصره و مسدودشده و از تجمع و ورود گروه های مردم به این میدان ها جلوگیری می شود. بااین حال گزارش ها از گردهم آیی های مردم و درگیری ماموران با آنها خبرمی دهد. در برخی از میدان ها مانند ونک، ماموران با پرتاب گاز اشک آور و حمله به آنها، سعی درجلوگیری از ورود مردم و تجمع آنها کره اند، بااین حال مردم به خیابان ها آمده و گروهی از آنها در نزدیکی مرکزصدا و سیمای جمهوری اسلامی به دادن شعار علیه رهبران جمهوری اسلامی پرداخته اند.
مطلب ادامه دارد

مقامات جمهوری اسلامی از تمام کتاب فروشی های خیابان انقلاب و روبروی دانشگاه خواسته اند تا کتاب فروشی های خود را زودتر از معمول تعطیل کنند، اما خبرها حاکی از آن است که آمدن به خیابان ها و میدان ها به ویژه پس از تعطیل شدن ادارات، فزونی گرفته و هرلحظه برشمار مردم افزوده می شود.
ازسوی دیگر مهدی کروبی که درخانه اش در محاصره ی نیروهای امنیتی قراردارد در نامه ای به رئیس قوه ی قضائیه تاکیدکرده است که آماده محاکمه در یک دادگاه آزاد و علنی ست و اعلام کرده است که درهرشرایطی کنار مردم خواهدماند.
یک خبردیگردررابطه با ایران، استعفای یکی از دیپلومات های ارشد جمهوری اسلامی، احمدملکی در کنسول گری ایران درمیلان ایتالیاست. احمد ملکی امروزاعلام کردکه دراعتراض به سرکوب بی رحمانه ی مردم توسط رژیم، از مقام خود کناره گیری می کند و به سه دیپلوماتی که پیش ازاین کناره گرفته اند می پیوندد.

------------------------------------------------------

خبرگزاری فرانسه: جلوگیری از حضور خبرنگاران خارجی

رادیو فرانسه: در حالی که دریافت خبرهای دقیق از شهرهای ایران بسیار دشوار شده است، گزارش‌های مختلف از شکل‌گیری تجمعات پراکنده در تهران، اصفهان، شیراز، مهاباد و چند شهر دیگر خبر می‌دهند. همچنین حضور بسیار سنگین نیروهای ضدشورش از مرکز شهر تهران گزارش شده است. به نظر می‌ رسد که تا حوالی ساعت چهار بعد از ظهر به وقت تهران، درگیری‌هایی در میدان ولیعصر تهران رخ داده باشد.
حوالی ساعت چهار بعد از ظهر به وقت تهران، شاهدان در میدان ولیعصر و بولوار کشاورز از شکل‌گیری تجمعات و پرتاب گاز اشک‌آور خبر دادند.
خبرگزاری فرانسه که از تعداد بسیار زیاد نیروهای امنیتی در مرکز شهر تهران خبر می‌دهد، گوشزد می‌کند که نمایندگان رسانه‌های خارجی حق حضور در محل تظاهرات را ندارند.

-----------------------------------تظاهرات 1 اسفند شیراز

کشته شدن دستکم یک نفر در تظاهرات امروز تهران
دانشجونیوز: دقایقی پس از شکل گیری تجمع اعتراضی امروز مامورین نظامی-امنیتی در میدان هفت تیر به سوی مردم تیراندازی کردند. بر اثر شلیک این نیروها که مجهز به سلاح گرم بودند، یک نفر از معترضین در میدان هفت تیر به شهادت رسید. همچنین بر اثر درگیری ها در میدان هفت تیر تعدادی دیگر از مردم نیز مجروح شدند.

خبرنگار ایران پرس نیوز از تهران پیش تر از تیراندازی بسوی تظاهرکنندگان خبر داده بود.
ویدئو جدید از کتک خوردن بسیجیان توسط مردم


گله های موتورسوار بسیجی در اطراف میدان ولیعصر

آولین فیلم از میدان ولیعصر اول اسفند 1389

--------------------------------------------------------------

برای جلوگیری از تکرار تجربه میدان التحریر قاهره"

نیروهای امنیتی میدان های اصلی تهران را اشغال کرده اند

خبرهای رسیده از تهران پایتخت ایران حاکی از آن است که نیروهای امنیتی، گارد ضد شورش، نیروهای بسیج و افراد موسوم به لباس شخصی برای جلوگیری از شکل گیری هر گونه تجمع و راهپیمایی، از صبح امروز یکشنبه 20-2-2011 در میادن و خیابان های اصلی شهر مستقر شده اند.

این حضور به گونه ای است که شاهدان عینی از تبدیل شدن تهران به یک پادگان بزرگ سخن می گویند و تاکید می کنند نیروهای امنیتی تلاش می کنند تجربه تحصن معترضان در میدان التحریر قاهره تکرار نشود.

"شورای هماهنگی راه سبز امید" و دیگر گروه های اصلاح طلب ایرانی از مردم خواسته اند به منظور گرامیداشت دو کشته شده تظاهرات 25 بهمن، روز یکشنبه اول اسفند 20-2-2011 در تظاهرات سراسری در میادین اصلی تهران و دیگر شهرهای ایران حضور پیدا کنند.

دوشنبه 14-2-2011 معترضان ایرانی برای اعلام حمایت از انقلاب های مردمی در تونس و مصر در تهران و شمار دیگری از شهرهای ایران از جمله اصفهان ، شیراز ، کرمانشاه، رشت و اهواز تظاهرات برپا کردند که در اثر برخورد نیروهای امنیتی با معترضان، دو نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی و بازداشت شدند.

خبرهای رسیده از تهران حاکی از آن است که از ظهر امروز یکشنبه نیروهای موسوم به لباس شخصی و گارد ویژه درمیدان های اصلی شهر به نمایش نیروهای خود پرداختند.

برخی از این نیروها با تشکیل کاروان هایی از موتور سواران در خیابان های شهر گشت زده و شعار "حیدر، حیدر" سر می دادند. تا ساعاتی پیش نیز گزارش ها حاکی از آن بود که نیروهای امنیتی با استقرار در ورودی های میادین انقلاب و آزادی مانع از ورود مردم به آن ها می شدند.

با این حال حضور نیروهای امنیتی مانع از شکل گیری تجمع های پراکنده معترضان نشده است .

بر اساس گزارش منابع معترضان جمعی از مردم با تجمع در برابر ساختمان صدا و سیما در خیابان ولی عصر اقدام به سر دادن شعار الله اکبر کرده اند. این تجمع با یورش نیروهای امنیتی و پرتاب گاز اشکاور به خشونت کشیده شد.

سایت "کلمه" نزدیک به میر حسین موسوی با اشاره به تجمع های پراکنده معترضان در خیابان ولی عصر، میدان انقلاب و خیابان آزادی نوشته است که نیروهای ضد شورش، امنیتی، انتظامی، لباس شخصی و بسیج در سطح شهر حضور پرشماری دارند و فضای شهر امنیتی است.

یکی از شاهدان عینی نیز گفته است که "میدان ولیعصر شدیدا شلوغ شده و یگان های ضد شورش به سمت جمعیت گاز اشک آور شلیک کرده اند و جنگ و گریز خیابانی به سمت بلوار کشاورز و خیابان کریمخان شکل گرفته است."

همچنین گزارش های رسیده حاکی از تجمع گروهی از شهروندان معترض در خیابان توانیر تهران است. بنابراین گزارش شهروندان در دسته های ده ها نفری شعار الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور سر می دهند و دست های خود را به علامت پیروزی بالاگرفته اند.

موتور سوارهای بسیج با حرکت در پیاده روها و ضرب و شتم معترضان درصدد پراکندن معترضان هستند. این گزارش همچنین حاکی از شدت یافتن درگیری ها در حوالی میدان ونک است.

با پایان یافتن ساعت کاری ادارات و سازمان ها هر لحظه بر تعداد مردم اضافه می شود.

حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان های انقلاب و آزادی مشهود است. تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر حضور دارند.

همچنین گزارش رسیده حاکی است که نیروهای ضد شورش در میدان پاستور، چهارراه کارگر، آذربایجان حضور دارند. ماموران نیروی انتظامی در ضلع شرقی میدان انقلاب مستقر شده و ماموران شهرداری سطلهای زباله را جمع می کنند تا از آتش زدن آنها جلوگیری شود.

این گزارش افزوده است: "در محدوده صدا و سیما که بخشی از نیروهای سپاه که پادگان آنها در پایین سازمان صدا و سیما قرار دارد، مسئولیت حفاظت از این سازمان را برعهده گرفته اند. گستردگی مسیرهای تظاهرات امروز تمرکز نیروهای امنیتی را برهم ریخته و خودروهای آنان در تمام این مسیرها در حال رفت و آمد هستند."

از میدان انقلاب ینز خبر می رسد که لباس شخصی ها از کتاب فروشی های حوالی دانشگاه تهران می خواهند تا هرچه سریع تر مغازه های خود را تعطیل کنند. در مقابل دانشگاه تهران و دانشگاه شریف نیز تعداد زیادی از خودروهای انتظامی و موتورهای یگان های ضد شورش مستقر شده اند.فیلم - حضور ماموران امنیتی در مشهد ۱ اسفن

دستگيري دختر و نجات او توسط مردم

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر