Subscribe:

Ads 468x60px

۱۳۸۹ بهمن ۲۵, دوشنبه

در هشت شهر ایران دست به بر پای راهپیمایی و گردهمایی میزنند مردم به دلیل زیاد بودن مردم نیروهای سرکوبگر جرئت ندارند به مردم نزدیک بشوند


در هشت شهر ایران دست به بر پای راهپیمایی و گردهمایی میزنند مردم به دلیل زیاد بودن مردم نیروهای
سرکوبگر جرئت ندارند به مردم نزدیک بشوند.

تظاهرات میلیونی امروز شهرهای ایران بر ضد بی عدالتی و سیستم دیکتاتوری در ایران

فیلم از نزدیک عکس دو شهید را دردست یک جوان بربالای جراثقال نشان میدهد
تهران خیابان قدوسی، چهار راه قصر


تظاهرات ۲۵ بهمن میلیونی شد


تظاهرات ۲۵ بهمن میلیونی ش

کشته و مجروح شدن سه تن از شهروندان معترض

خبرگزاری هرانا - در حد فاصل خیابان رودکی و میدان توحید تا ابتدای خیابان آزادی، نیروهای امنیتی به شدت با معترضان درگیر شدند، تا جایی که مستقیما به سوی مردم تیراندازی کرده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از محل حادثه، بر اثر اصابت گلوله دستکم یک تن از معترضان کشته و دو نفر مجروح شدند.

از سویی دستکم ۲۵۰ تن از مردم معترض توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلوم منتقل شدند.

هم چنین به علت آلودگی هوای محل تجمعات بر اثر پرتاب‌های مکرر گاز اشک آور، شهروندان مجبور به روشن کردن آتش شده‌اند.

////////////////

حضور قابل توجه راهپیمایان ۲۵ بهمن در مناطق مرکزی شهر

خیابان انقلاب تهران؛ مسیر پیش‌بینی شده برای راهپیمایی، یادآور حضور میلیونی حامیان جنبش سبز در ۲۵ خرداد ۸۸ است.

از تهران خبر می‌رسد که راهپیمایان در پاسخ به فراخوان راهپیمایی ۲۵ بهمن در برخی مناطق مرکزی شهر تجمعات قابل توجهی تشکیل داده‌اند و نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در محل با توسل به روش‌های مختلف از جمله شلیک گاز اشک‌آور، به دنبال پراکنده ساختن این تجمعات هستند.

از صبح روز دوشنبه، روزی که مخالفان دولت در پی درخواست میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای برگزاری راهپیمایی حمایت از مردم مصر و تونس تلاش می‌کنند، گزارش‌ها از تهران حاکی از استقرار نیروهای امنیتی در بخش‌های مختلف به ویژه مناطق مرکزی شهر است.

گرچه بر اساس گزارش‌های اولیه میزان نیروهای انتظامی حاضر در سطح شهر را بیش روزهای عادی و کمتر از روزهای حوادث پس از انتخابات سال ۸۸ ارزیابی می‌کرد، بر اساس گزارش شاهدان عینی، رفته رفته بر حجم نیروهای انتظامی افزوده می‌شود.

با این حال تا کنون گزارش‌های معدودی از حضور نیروهای ویژه در مسیر اعلام شده برای راهپیمایی ۲۵ بهمن مخابره شده و بیشتر نیروهای انتظامی وظیفه جلوگیری از تشکیل هسته‌ای اولیه راهپیمایی را برعهده دارند.

در همین حال گزارش شاهدان عینی در حوالی ساعت ۱۷ روز دوشنبه به وقت تهران، حاکی است نیروهای امنیتی به شماری از تظاهرکنندگان در میدان انقلاب حمله کرده‌اند.

در اطراف میدان انقلاب صدای شلیک تیر هوایی شنیده شده و گفته می‌شود تعدادی از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با استفاده از موتور سیکلت سعی دارند جمعیت را پراکنده سازند.

همچنین شاهدان عینی می‌گویند که نیروهای امنیتی در برخورد با راهپیمایان از گاز اشک‌آور و سلاح‌های ساچمه‌ای نیز استفاده کرده‌اند.

پیشتر یک شاهد عینی که در مسیر خیابان انقلاب، حوالی نواب حضور داشت، به رادیو فردا گفته بود که جمعیت پراکنده در پیاده‌روهای این منطقه مشاهده می‌شوند، اما نیروهای انتظامی سعی در هدایت آنها به خارج از این منطقه و جلوگیری از تجمع‌شان دارند.

وی افزوده بود که نیروهای انتظامی حاضر در این منطقه برخورد و عکس‌العمل تندی در قبال حاضران در محل نداشته‌اند و تنها سعی در هدایت آنها به خارج از این محدوده دارند.

این شاهد عینی همچنین تأیید کرد که در چهار راه ولی‌عصر شاهد شکل‌گیری جمعیت و حرکت آن به سمت انقلاب بوده است.

همچنین بر اساس گفته‌های حاضران در پل کالج در تقاطع خیابان‌های انقلاب و حافظ، راهپیمایان در این منطقه تجمع کرده‌اند و گزارش‌ها حاکی که نیروی انتظامی در این منطقه نیز به دنبال پراکنده کردن هسته‌های اولیه تجمعات است.

جمعیت شکل گرفته در این منطقه به گزارش شاهدان عینی چندین هزار نفر ارزیابی شده است.

همچنین بر اساس گزارش‌های تأیید شده توسط شاهدان عینی، گروه‌هایی از راهپیمایان، در حال حرکت به سوی میدان‌های فردوسی و امام حسین تهران هستند.

در همین حال به گفته یک شاهد عینی تجمع‌کنندگان به دنبال برگزاری راهپیمایی سکوت هستند و شعارهای تندی که از سوی برخی از آنها سرداده شده، توسط خود جمعیت کنترل می‌شود.

در همین حال برخی از گزارش‌ها حاکی از تشکیل هسته‌های اولیه در میدان صادقیه تهران است اما گزارش می‌شود که همه راه‌های منتهی به میدان‌های آزادی و انقلاب توسط نیروهای پلیس مسدود شده است.

همچنین گزارش می‌شود که منطقه پاستور که مقر دفتر رهبر جمهوری اسلامی، دفتر ریاست جمهوری و دفتر قوه قضائیه ایران است، توسط مأموران بسته شده است.

در مورد رهبران مخالفان نیز آخرین گزارش‌ها تأیید می‌کند که میرحسین موسوی و مهدی کروبی در شرایط حصر خانگی هستند و کلیه کانال‌های ارتباطی با این دو رهبر مخالفان دولت قطع شده است.

سایت کلمه تأیید کرده است که تلاش میرحسین موسوی و زهرا رهنورد برای شکستن این حصر و حضوز در جمع تجمع‌کنندگان تا کنون ناکام مانده است.

راهپیمایی امروز که در صورت شکل‌گیری، نخستین حضور خیابانی مخالفان دولت در بیش از یک سال گذشته است، و مسیری که برای آن انتخاب شده، یعنی حدفاصل میدان امام حسین و میدان آزادی، یادآور مسیری است که معترضان در روز ۲۵ خرداد ۸۸ با حضور میلیونی و مسالمت‌آمیز خود در آن به نتایج اعلام شده برای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کردند.

در همین حال گزارش‌های اولیه از اصفهان، شیراز و کرمانشاه نیز حاکی است که راهپیمایان در این شهرها هسته‌های تجمع چندهزار نفره تشکیل داده‌اند.

این گزارش در دست تکمیل است.

تظاهرات 25 بهمن در رشت و گرمسار

در خیابان مطهری رشت تظاهرات به خشونت کشیده شد و موتورسواران بسیجی وحشیانه به میان مردم می روند تا آنها را متفرق کنند

****

اخبارقيام 25 بهمن ملت سلحشور ايران

ايران كارگر

گرمسار-25بهمن-دانشجويان دلاور گرمسارنيز راهپيمايي خود را شروع كردند آنها شعار ميدادند

چه ايران با موتور ـ چه قاهره با شتر مرگ برديكتاتور

بسيجي ها وحراست به بچه هاي دانشجو حمله كردند ودانشجويان آنها را هو ميكردند


تظاهرات 25 بهمن 1389 خیابان انقلاب

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر